-Niestety, ale Euro 2016 nie dla mnie. Będę jeszcze walczył, żeby obyło się bez zabiegu - napisał w poniedziałek na Twitterze Rybus.

Reklama

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował z zespołem. Jeszcze w piątek lekarz kadry Jacek Jaroszewski informował, że to jedynie stłuczenie barku. W sobotę pomocnik został poddany szczegółowym badaniom w Krakowie, które wykazały, że uraz jest poważniejszy niż początkowo przypuszczano.

- Badania wykazały u Macieja rzadki uraz uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety wiąże się to niemal na pewno z wykluczeniem go z udziału w Euro 2016. Uraz nie wychodzi nawet w wyniku badania rezonansem. W ciągu dwóch dni nie było żadnych postępów w leczeniu. Zostawiamy sobie jednak cień nadziei – powiedział jeszcze w niedzielę Jaroszewski.

Rybus to drugi piłkarz reprezentacji Polski, którego kontuzja wykluczyła z udziału w Euro 2016. Na zgrupowaniu w Juracie złamania ręki doznał Paweł Wszołek. Ostateczną, 23-osobową kadrę selekcjoner Adam Nawałka ogłosi w poniedziałek wieczorem w Arłamowie, gdzie kończy się zgrupowanie.

Jak powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski kontuzja Rybusa nie będzie skutkować dodatkowym powołaniem. W tej sytuacji jedynym nominalnym lewym obrońcą w zespole Nawałki jest Jakub Wawrzyniak, któremu z kolei dokucza rana w okolicy pięty.