Samolot czarterowy z Rzeszowa wylądował w Rębiechowie o godzinie 13.25. Na piłkarzy czekał już na płycie lotniska reprezentacyjny autokar, który w asyście dwóch radiowozów policji pojechał do położonego w Sopocie tuż przy plaży czterogwiazdkowego Hotelu Mera Spa.

O godzinie 17.30 na Stadionie Energa Gdańsk zaplanowano konferencję prasową trenera Adama Nawałki, a pół godziny później rozpocznie się oficjalny trening. Reprezentacja Holandii pojawi się w Polsce dopiero w dniu meczu.

Będzie to szóste spotkanie biało-czerwonych rozegrane na tym obiekcie. Na inaugurację we wrześniu 2011 roku Polacy zremisowali 2:2 z Niemcami, w listopadzie 2012 roku przegrali 1:3 z Urugwajem, w sierpniu 2013 roku pokonali 3:2 Danię, w czerwcu 2014 roku wygrali 2:1 z Litwą, a w czerwcu ubiegłego roku zremisowali 0:0 z Grecją.

Konfrontację z „Pomarańczowymi” obejrzy komplet 40 tysięcy widzów. Bramy stadionu zostaną otwarte trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem. Wszyscy posiadacze biletów na ten mecz uprawnieni są w Gdańsku od godziny 15 do 1 w nocy do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej - autobusami i tramwajami.

Można również skorzystać z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, które zapewniają bezpośredni dojazd pod stadion, czyli na trasie Gdańsk GłównyGdańsk Stadion-Expo. Na tym odcinku pojedzie osiem składów zarówno przed jak i po spotkaniu. Pierwszy z centrum miasta wyruszy o godzinie 17.56, a ostatni o 20.20, natomiast po meczu powrót będzie zapewniony od 22.30 do 23.50.

Po zgrupowaniach w Juracie na Półwyspie Helskim i Arłamowie w Bieszczadach biało-czerwoni są na ostatniej prostej przed mistrzostwami. Po meczu z Holandią piłkarze dostaną dwa dni wolnego i 4 czerwca pojawią się w Krakowie, gdzie dwa dni później rozegrają kolejne towarzyskie spotkanie z Litwą. 7 czerwca rano odlecą z Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

W poniedziałek selekcjoner ogłosił 23-osobową kadrę na mistrzostwa. W porównaniu z szerokim składem do Francji nie pojadą Przemysław Tytoń, Paweł Dawidowicz i Artur Sobiech. Wcześniej kontuzje wyeliminowały Macieja Rybusa oraz Pawła Wszołka.