Mecz w Augsburgu rozgrywany był w trudnych warunkach. Druga połowa z powodu burzy i gwałtownej ulewy rozpoczęła się z opóźnieniem.

Trener gospodarzy dał odpocząć kilku czołowym piłkarzom. W bramce w pierwszej połowie wystąpił debiutujący w kadrze narodowej Bernd Leno. W zespole gości do 61. minuty grał pomocnik Legii Warszawa Ondrej Duda.

Mistrzowie świata prowadzili od 12. minuty po golu z rzutu karnego doświadczonego Mario Gomeza, ale później do siatki trafiali tylko rywale.

W 41. minucie efektownym strzałem z dystansu popisał się najsłynniejszy słowacki piłkarz - Marek Hamsik z Napoli (piłka wpadła w tzw. okienko). Chwilę później goście już prowadzili. Tym razem bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Michal Duris z Viktorii Pilzno, którego nie zdążyli upilnować niemieccy obrońcy.

W drugiej części, rozgrywanej na mokrej i grząskiej murawie (piłka chwilami zatrzymywała się na boisku), wynik na 3:1 dla gości podwyższył Juraj Kucka z AC Milan. Błąd przy tym strzale popełnił grający od 46. minuty bramkarz gospodarzy Marc-Andre ter Stegen.

Oprócz Niemiec i Polski w grupie C mistrzostw Europy wystąpią Ukraina i Irlandia Północna. Biało-czerwoni zagrają z drużyną Loewa w drugiej kolejce - 16 czerwca w podparyskim Saint-Denis.

>>>Niemcy - Słowacja 1:3 (1:2). Zobacz gole
Bramki: dla Niemiec - Mario Gomez (12-karny); dla Słowacji - Marek Hamsik (41), Michal Duris (44), Juraj Kucka (52)
Skład reprezentacji Niemiec: Bernd Leno (46-Marc-Andre ter Stegen) - Joshua Kimmich (75-Andre Schuerrle), Jerome Boateng (64-Benedikt Hoewedes), Antonio Ruediger - Sebastian Rudy, Mario Goetze, Sami Khedira (46-Julian Weigl), Julian Draxler, Jonas Hector - Mario Gomez (46-Julian Brandt), Leroy Sane.