Holandia przeważała od początku spotkania, prowadzenie objęła w 11. minucie. W narożniku pola karnego faulu dopuścił się David Alaba, a "jedenastkę" na gola zamienił Memphis Depay.

Z czasem "Pomarańczowi" przestali forsować tempo, ale kiedy tylko przyspieszali, zwykle stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Jeszcze w pierwszej połowie z drugiego gola powinien cieszyć się Depay, ale po świetnym zgraniu przez Wouta Weghorsta, z pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie grała toczyła się w spokojnym tempie. W 61. min po rzucie rożnym doszło do zamieszania w austriackim polu karnym. Strzał Stefana de Vrija instynktownie odbił bramkarz Daniel Bachmann, a dobitka Matthijsa de Ligta była minimalnie niecelna.

Gospodarze rozgrywanego w Amsterdamie meczu wygraną przypieczętowali w 67. minucie. Wówczas szybki kontratak wykończył Denzel Dumfries.

Austriacy mieli w ofensywie poważne problemy. Jedyny celny strzał oddali dopiero w 84. minucie.

Dzięki temu zwycięstwu Holandia dołączyła do Włoch (grupa A) i Belgii (grupa B), które są już pewne gry w 1/8 finału.

Ten rezultat oznacza także, że na wyjście z grupy C szanse straciła Macedonia Północna, która wcześniej w czwartek uległa Ukrainie 1:2.

W poniedziałek Macedonia zagra z Holandią, a o drugie miejsce Ukraina zmierzy się z Austrią. W lepszej sytuacji jest Ukraina, której do tego celu wystarczy remis. Podział punktów powinien jednak też dać awans Austriakom z trzeciego miejsca.

Holandia - Austria 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Memphis Depay (11-karny), 2:0 Denzel Dumfries (67)
Żółta kartka - Holandia: Marten De Roon. Austria: David Alaba, Daniel Bachmann
Sędzia: Orel Grinfeld (Izrael)
Widzów: 16 000
Holandia: Maarten Stekelenburg - Patrick van Aanholt (65. Owen Wijndal), Daley Blind (64. Nathan Ake), Stefan de Vrij, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt - Marten De Roon (74. Ryan Gravenberch), Frenkie de Jong, Georginio Wijnaldum - Memphis Depay (82. Luuk de Jong), Wout Weghorst (64. Donyell Malen)
Austria: Daniel Bachmann - Andreas Ulmer, Aleksandar Dragovic (84. Philipp Lienhart), Martin Hinteregger, David Alaba, Stefan Lainer - Marcel Sabitzer, Christoph Baumgartner (70. Valentino Lazaro), Xaver Schlager (84. Karim Onisiwo), Konrad Laimer (62. Florian Grillitsch) - Michael Gregoritsch (62. Sasa Kalajdzic)