Rozmawialiśmy o tym, co chcemy zrobić, jeśli mamy nadzieję wygrać, ponieważ jest to dla nas w pewnym sensie motywacja. Nie będzie to golenie głowy, ponieważ już to zrobiliśmy – powiedział Djokovic.

Tenisista niedawno wrócił wspomnieniami do wywiadu dla Międzynarodowej Federacji Tenisowej, gdy w jego trakcie zareagował na klipy wideo z sezonu 2010, w którym Serbia zdobyła Puchar Davisa. W finale pokonała Francję 3:2 i zdobyła swój pierwszy i jedyny tytuł w tych rozgrywkach. Djokovic wniósł ogromny wkład w pierwszy międzynarodowy sukces w tenisie dla swojej ojczyzny. W finale zapewnił drużynie punkt po zwycięstwie nad Gaelem Monfilsem.

Reklama

Musi to być więc coś, co zrobimy po raz pierwszy jako zespół. Nadal nie osiągnęliśmy porozumienia. Każdy czuje się nieco inaczej w różnych sytuacjach. Damy znać, gdy osiągniemy konsensus w tej sprawie – dodał.

Serbia zakwalifikowała się do fazy pucharowej Pucharu Davisa 2023, która odbędzie się w listopadzie w hiszpańskiej Maladze. W piątek Djokovic pokonał Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę, zapewniając swojej drużynie miejsce w Final Eight.