Znicz już płonie! Igrzyska zimowe w Soczi rozpoczęte

| Aktualizacja:
X

22. Zimowe Igrzysk Olimpijskie w Soczi czas zacząć. To najdroższe igrzyska w historii. Ich organizacja pochłonęła ponad 50 miliardów dolarów. Poniżej zapis relacji z ceremonii otwarcia i tego, co działo się przez cały piątek.

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi

Relacja zakończona

2014-02-07 20:55:56
A już jutro o godzinie 11 startuje Justyna Kowalczyk. O tym, jak jej poszło w biegu łączonym, dowiecie się na dziennik.pl!
2014-02-07 20:47:51
Gwiazdy radzieckiego sportu: legendarny hokeista Władisław Tretiak i łyżwiarka figurowa Irina Rodnina zapalili znicz olimpijski. Wcześniej ogień olimpijski przekazywali sobie najlepsi rosyjscy sportowcy, m.in. tenisistka Maria Szarapowa i tyczkarka Jelena Isinbajewa.
2014-02-07 20:14:39
2014-02-07 20:14:12
Wracamy po problemach technicznych. W międzyczasie w Soczi zapłonął znicz olimpijski
2014-02-07 19:38:40
Komentarz z Facebooka: Jeden z moich znajomych zaproponował zmianę zdjęć profilowych na szachownice na znak solidarności z Kamilem Stochem. Co wy na to?
2014-02-07 19:35:38
Flaga olimpijska wniesiona przez m.in. Nikitę Michałkowa i Walentynę Tierieszkową
2014-02-07 19:29:44
2014-02-07 19:27:57
22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi uważam za otwarte - ogłosił Władimir Putin.
2014-02-07 19:24:35
Igrzyska olimpijskie nigdy nie tworzą barier. Mają jednoczyć to, co różne - powiedział Thomas Bach
2014-02-07 19:23:30
Zachwyty ceremonią, jej oprawą wizualną i muzyczną, mieszają się z zarzutami o fałszowaniu historii
2014-02-07 19:21:12
Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach stwierdził, że w Soczi w siedem lat udało się to, co w wielu miejscach nie udawało się przez całe dekady
2014-02-07 19:17:48
Czas na oficjalne przemówienia, głos zabrali przedstawiciele komitetu olimpijskiego: rosyjskiego i światowego
2014-02-07 19:07:26
Jan Mikruta o ceremonii w Soczi:
2014-02-07 19:00:32
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 19:00:02
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 18:56:28
2014-02-07 18:54:32
Jak oceniana jest ceremonia otwarcia? Oto kilka opinii.
2014-02-07 18:51:56
Tak prezentowali się Polacy.
2014-02-07 18:36:43
Trwa efektowna prezentacja ukazująca powstanie i rozwój Rosji.
2014-02-07 18:30:29
Teraz hala zamieniła się w gigantyczne lodowisko, a na tafli pojawiły wielkie maskotki olimpijskie.
2014-02-07 18:28:50
Awaryjne lądowanie samolotu w Stambule po tym, jak jeden z pasażerów zażądał, by maszyna leciała do Soczi. Mówił, że na pokładzie jest bomba - podaje CNN.
2014-02-07 18:27:41
2014-02-07 18:23:22
Wielki wrzawa. Wchodzi reprezentacja Rosji. Z głośników płynie hit zespołu Tatu "Nas nie dogoniat".
2014-02-07 18:12:31
Fot. Fei Maohua, Newspix
2014-02-07 18:11:31
Fot. Li Gang, Newspix
2014-02-07 18:05:29
Wreszcie! Są Polacy! Trzeba przyznać że prezentujemy się dobrze. Wśród "biało-czerwonych" nie ma skoczków narciarskich, którzy szykują się do jutrzejszych kwalifikacji.
2014-02-07 18:03:50
2014-02-07 17:47:02
2014-02-07 17:33:22
Rozpoczyna się defilada. Nadchodzą sportowcy. Pierwsza oczywiście pojawia się reprezentacja Grecji. Potem wszystko zgodnie z porządkiem alfabetycznym, Australia, Austria itd... Na Polaków więc trochę poczekamy.
2014-02-07 17:27:47
Powitano Władimira Putina i innych oficjeli. Po czym męski chór odśpiewał rosyjski hymn i wciągnięto na masz flagę państwową gospodarzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
2014-02-07 17:25:37
Pierwsza wpadka. Jeden z płatków śniegu, który miał przeistoczyć się w jedno z pięciu kół olimpijskich się zaciął. W efekcie były cztery koła i jeden płatek śniegu. February 7, 2014
2014-02-07 17:22:48
Efektowna prezentacja, która przesuwa się na zaczepionych linach pod dachem hali prezentuje piękno Rosji.
2014-02-07 17:15:48
Zaczyna się! "Sen o Rosji" taki tytuł nosi przedstawienie. Zaczęło się od alfabetu. Każda litera jest przyporządkowana do jakiegoś wydarzenia lub wybitnej postaci w historii Rosji.
2014-02-07 16:42:03
Olimpijskie maskotki gotowe do rozpoczęcia igrzysk w Soczi. Ceremonia otwarcia zacznie się po godz. 17. Jej scenariusz jest pilnie strzeżony, ale z przecieków wiadomo, że organizatorzy zabiorą nas w czasy carskiej Rosji. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 16:04:46
Poznaliśmy skład biathlonowej reprezentacji Polski na sobotni sprint (10 km). Wystartuje czterech naszych reprezentantów: Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Guzik, Rafał Lepel i Łukasz Szczurek. Sobotni sprint zacznie się o godzinie 15.30 polskiego czasu.
2014-02-07 15:46:32
Podczas kontroli logotypów sponsorskich na sprzęcie olimpijczyków Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakwestionował słynny napis na nartach Jana Ziobry "Luz w d...". Polak odwołał się od tej decyzji, a napis przetłumaczył delegatowi komitetu na angielski jako "Take it relax". Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ, Newspix
2014-02-07 15:26:10
Spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Olimpiadzie w Soczi wizerunku jednej z wokalistek grupy Pussy Riot. Rysunek dziewczyny ma na swojej desce rosyjski snowboardzista Aleksiej Soboliew. 22-letni sportowiec zarzeka się, że nie jest to z jego strony żadne odniesienie do polityki. "Po prostu ta deska mi odpowiadała”" - cytuje jego wypowiedź portal "Slon.ru".
2014-02-07 15:12:08
Problemów z infrastrukturą ciąg dalszy. Jeden z dziennikarzy twierdzi, że gdy tylko próbował otworzyć drzwi luksusowego hotelu, te wypadły z futryny.
2014-02-07 14:44:21
Kolejny z serii tajemniczych rosyjskich znaków informacyjnych, które zaskakują cały świat.
2014-02-07 14:40:51
Jak pokazuje zdjęcie korespondentki BBC, palmy w Soczi nic nie robią sobie z zimowych igrzysk :)
2014-02-07 13:39:31
Piotr Żyła w swoim stylu pisze na Facebooku : Hmmm i co tu teraz robić??? Iść do domu?? Nie, za daleko. Wypić piwo?? Nie, tu nawet nie ma piwa. Trzasnąć sobie w łep?? Nie, świat nie kończy sie na skokach. Siedze tu gdzieś na szczycie wioski i doszłem do wniosku, że to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia poraszka w moim życiu ale jedno jest pewne!!! still fight!!! (pisownia oryginalna)
2014-02-07 12:22:10
Piotr Żyła szykuje się na dużą skocznię. Po dzisiejszym treningu na skoczni normalnej w Soczi Łukasz Kruczek podjął decyzję, że w jutrzejszych kwalifikacjach Żyła nie wystartuje. Polski skoczek nie ukrywał niezadowolenia ze swoich skoków twierdząc, że miał problemy z pozycją dojazdową i przyznał, że jego skoki bardzo wymęczone i po prostu nie spisał się dobrze. Fot. Alex Domanski, Newspix
2014-02-07 12:12:56
Szwajcarka Fabienne Suter była najszybsza podczas drugiego treningu zjazdu podczas igrzysk w Soczi. Karolina Chrapek zajęła 45. miejsce tracąc do Suter niemal 5 sekund. Zjazd kobiet do superkombinacji zaplanowano na poniedziałek, a odrębny zjazd pań odbędzie się w środę.
2014-02-07 12:03:35
Donald Tusk powiedział, że będzie trzymał kciuki za naszych sportowców, przede wszystkim za Justynę Kowalczyk. Nigdy do tej pory nie mieliśmy sportowca z takim hartem ducha, zaciętością i pracowitością - powiedział premier wyrażając nadzieję, że mimo kontuzji zdobędzie ona medal. Wyznał, że od dawna wymienia SMS-y z narciarką. Donald Tusk dodał, że spodziewa się co najmniej trzech medali w Soczi.Fot. DAMIAN BURZYKOWSKI, Newspix
2014-02-07 11:38:03
2014-02-07 11:00:43
A tymczasem jeden z belgijskich dzienników...
2014-02-07 10:58:13
Im bliżej ceremonii otwarcia 22 zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, tym więcej sekretów ujawniają organizatorzy. Wiadomo już, że hymn Igrzysk wykona śpiewaczka operowa Anna Nietrebko.
2014-02-07 10:32:53
W sobotnich kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu skoków na skoczni normalnej weźmie udział czterech polskich zawodników - Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki.
2014-02-07 10:06:34
Z trójki Polaków startujących w trzeciej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi ponownie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Polak wylądował tym razem na 103 metrze (w pierwszej serii treningowej miał 100, 5 metra, w drugiej 102,5 metra). Wynik Stocha był najdłuższym skokiem we wszystkich trzech seriach treningowych. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 09:51:57
Tak wygląda droga do medalu....
2014-02-07 09:29:09
Kamil Stoch skoczył najdalej ze wszystkich zawodników uczestniczących w drugiej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi. Polak skoczył 102,5 metra, co było najlepszym wynikiem zarówno w pierwszej jak i drugiej serii treningowej. Dawid Kubacki miał 95,5 metra a Piotr Żyła - 94 metry.
2014-02-07 08:49:14
Polscy skoczkowie szlifują formę. W pierwszej serii treningowej Dawid Kubacki skoczył 96 metrów, Piotr Żyła 93,5 metra, a Kamil Stoch - 100,5 metra - tyle samo ile Japończyk Taku Takeuchi, który wygrał tę serię. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 08:26:11
W dniu rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich, w moskiewskich portach lotniczych wprowadzono kontrolę zdrowia. Badani są zarówno pasażerowie, jak i załogi samolotów. W niektórych przypadkach chorzy mogą nie dostać zgody na lot do Soczi.
2014-02-07 07:53:43
Kamil Stoch zaprezentował nowy kask. A na nim biało-czerwona szachownica...
2014-02-07 07:51:07
5 tysięcy artystów z 70 regionów Rosji ma wziąć udział w ceremonii otwarcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.
2014-02-07 07:49:42
Ceremonia otwarcia rozpocznie się o 20:14 miejscowego czasu (o 17:14 w Polsce)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~jil
      2014-02-07 13:41
      Kowalczyk celebrytka nie sportowcem. Bedzie lanie.
    • ~WiWaldi
      2014-02-07 13:47
      A W PIĘKNEJ SOCZI

      W pięknej Soczi w tiomnoj noczi
      Grisza w kiblu nogi moczi.
      Do Swietłany tak powiada:
      - To jakuzi jest nie lada.

      A Jewgienij prosto z baru
      pije wodę z pisuaru.
      I zachwala aromaty
      -Łuczsze od ruskoj herbaty.
      (Chociaż chyba tak dla jaj
      herbatę tam nazwali czaj).

      W pięknej Soczi w tiomnoj noczi
      Wania z Wieroj pa raboczi
      Na priekrasnym tam trawniku
      Robią sobie fiku-miku.
      Trawa zimoj zielonaja
      U Wiery zielone plecy
      Smatri- u Wani zielone j... .

      W pięknej Soczi w tiomnoj noczi
      pies się tam nie napatoczi.
      Bo Władimir po kolei
      posłał wszystkie do Korei.
      Na obiadek dla "Szoguna"
      Niejakiego Kim Dzon Una.
      Na imperatora cześć
      Które będzie można zjeść.
      (Lub też będą mogły zjeść).
    • ~Amelka
      2014-02-07 13:40
      Justyna od Tuska, identycznie jak Izabella od Marcinkiewicza. Skompromitował cię Tusk, straciłaś zaufanie kibiców. Uważaj ! - bo Tusk wy...ł już wszystkich Polaków...
    • ~Justyna POmatołka
      2014-02-07 13:35
      To Justyna Kowalczyk zadaje sie z Tuskiem ? Strqciłem do niej zaufanie. Jak to człowiek może się mylić.
    • ~lewy czerwcowy
      2014-02-07 13:34
      Rosjanie zacofańcy. Azja.
    • ~tadek
      2014-02-07 14:03
      To wielki wstyd i obciach wymieniać SMSy z Tuskiem. Przecież Tusk, to nieszczęście dla Polski.
    • ~zosia
      2014-02-07 14:10
      do @ ~wer2014-02-07 13:29 po prostu BŁAZEN tusk - e raczej PO prostu tola

      pani Kowalczyk reprezentuje te cechy, których brak pinokiowi, czyli pracowitość , wytrwałość , uczciwość .
    • ~Rafał
      2014-02-07 14:49
      i juz jej nie lubie
    • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
      2014-02-07 14:40
      Premier Tusk...swiatowa klasa ! BRAWO...
      Kurdupel prezes ,
      Byl juz Premierem,dostal solidnego kopniaka,ale nie wyciagnal zadnych wniosków,
      tylko jak ta swinia pcha sie do koryta.
      2 lata i nie wydolil , spieeerdnal sie uciekl do mamusi.
      Czego chce ten nieudacznik zyciowy ?
      Zemsty chce !
    • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
      2014-02-07 14:39
      PIS+rydzyk+ambony+zwiazki pseudo-zawodowe...
      w cywilizowanych krajach dzialalnosc organizacji mafijnych oraz agentury nie jest tolerowana.
      Niestety, gdzie nam do cywilizacji..