Znicz już płonie! Igrzyska zimowe w Soczi rozpoczęte

2014-02-07 19:05 | Aktualizacja: 20:55
Igrzyska olimpijskie w Soczi

Igrzyska olimpijskie w Soczi (Fot. Wong Maye-E / AP)

22. Zimowe Igrzysk Olimpijskie w Soczi czas zacząć. To najdroższe igrzyska w historii. Ich organizacja pochłonęła ponad 50 miliardów dolarów. Poniżej zapis relacji z ceremonii otwarcia i tego, co działo się przez cały piątek.




22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi

2014-02-07 07:49:42
Ceremonia otwarcia rozpocznie się o 20:14 miejscowego czasu (o 17:14 w Polsce)
2014-02-07 07:51:07
5 tysięcy artystów z 70 regionów Rosji ma wziąć udział w ceremonii otwarcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.
2014-02-07 07:53:43
Kamil Stoch zaprezentował nowy kask. A na nim biało-czerwona szachownica...
2014-02-07 08:26:11
W dniu rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich, w moskiewskich portach lotniczych wprowadzono kontrolę zdrowia. Badani są zarówno pasażerowie, jak i załogi samolotów. W niektórych przypadkach chorzy mogą nie dostać zgody na lot do Soczi.
2014-02-07 08:49:14
Polscy skoczkowie szlifują formę. W pierwszej serii treningowej Dawid Kubacki skoczył 96 metrów, Piotr Żyła 93,5 metra, a Kamil Stoch - 100,5 metra - tyle samo ile Japończyk Taku Takeuchi, który wygrał tę serię. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 09:29:09
Kamil Stoch skoczył najdalej ze wszystkich zawodników uczestniczących w drugiej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi. Polak skoczył 102,5 metra, co było najlepszym wynikiem zarówno w pierwszej jak i drugiej serii treningowej. Dawid Kubacki miał 95,5 metra a Piotr Żyła - 94 metry.
2014-02-07 09:51:57
Tak wygląda droga do medalu....
2014-02-07 10:06:34
Z trójki Polaków startujących w trzeciej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi ponownie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Polak wylądował tym razem na 103 metrze (w pierwszej serii treningowej miał 100, 5 metra, w drugiej 102,5 metra). Wynik Stocha był najdłuższym skokiem we wszystkich trzech seriach treningowych. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 10:32:53
W sobotnich kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu skoków na skoczni normalnej weźmie udział czterech polskich zawodników - Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki.
2014-02-07 10:58:13
Im bliżej ceremonii otwarcia 22 zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, tym więcej sekretów ujawniają organizatorzy. Wiadomo już, że hymn Igrzysk wykona śpiewaczka operowa Anna Nietrebko.
2014-02-07 11:00:43
A tymczasem jeden z belgijskich dzienników...
2014-02-07 11:38:03
2014-02-07 12:03:35
Donald Tusk powiedział, że będzie trzymał kciuki za naszych sportowców, przede wszystkim za Justynę Kowalczyk. Nigdy do tej pory nie mieliśmy sportowca z takim hartem ducha, zaciętością i pracowitością - powiedział premier wyrażając nadzieję, że mimo kontuzji zdobędzie ona medal. Wyznał, że od dawna wymienia SMS-y z narciarką. Donald Tusk dodał, że spodziewa się co najmniej trzech medali w Soczi.Fot. DAMIAN BURZYKOWSKI, Newspix
2014-02-07 12:12:56
Szwajcarka Fabienne Suter była najszybsza podczas drugiego treningu zjazdu podczas igrzysk w Soczi. Karolina Chrapek zajęła 45. miejsce tracąc do Suter niemal 5 sekund. Zjazd kobiet do superkombinacji zaplanowano na poniedziałek, a odrębny zjazd pań odbędzie się w środę.
2014-02-07 12:22:10
Piotr Żyła szykuje się na dużą skocznię. Po dzisiejszym treningu na skoczni normalnej w Soczi Łukasz Kruczek podjął decyzję, że w jutrzejszych kwalifikacjach Żyła nie wystartuje. Polski skoczek nie ukrywał niezadowolenia ze swoich skoków twierdząc, że miał problemy z pozycją dojazdową i przyznał, że jego skoki bardzo wymęczone i po prostu nie spisał się dobrze. Fot. Alex Domanski, Newspix
2014-02-07 13:39:31
Piotr Żyła w swoim stylu pisze na Facebooku : Hmmm i co tu teraz robić??? Iść do domu?? Nie, za daleko. Wypić piwo?? Nie, tu nawet nie ma piwa. Trzasnąć sobie w łep?? Nie, świat nie kończy sie na skokach. Siedze tu gdzieś na szczycie wioski i doszłem do wniosku, że to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia poraszka w moim życiu ale jedno jest pewne!!! still fight!!! (pisownia oryginalna)
2014-02-07 14:40:51
Jak pokazuje zdjęcie korespondentki BBC, palmy w Soczi nic nie robią sobie z zimowych igrzysk :)
2014-02-07 14:44:21
Kolejny z serii tajemniczych rosyjskich znaków informacyjnych, które zaskakują cały świat.
2014-02-07 15:12:08
Problemów z infrastrukturą ciąg dalszy. Jeden z dziennikarzy twierdzi, że gdy tylko próbował otworzyć drzwi luksusowego hotelu, te wypadły z futryny.
2014-02-07 15:26:10
Spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Olimpiadzie w Soczi wizerunku jednej z wokalistek grupy Pussy Riot. Rysunek dziewczyny ma na swojej desce rosyjski snowboardzista Aleksiej Soboliew. 22-letni sportowiec zarzeka się, że nie jest to z jego strony żadne odniesienie do polityki. "Po prostu ta deska mi odpowiadała”" - cytuje jego wypowiedź portal "Slon.ru".
2014-02-07 15:46:32
Podczas kontroli logotypów sponsorskich na sprzęcie olimpijczyków Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakwestionował słynny napis na nartach Jana Ziobry "Luz w d...". Polak odwołał się od tej decyzji, a napis przetłumaczył delegatowi komitetu na angielski jako "Take it relax". Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ, Newspix
2014-02-07 16:04:46
Poznaliśmy skład biathlonowej reprezentacji Polski na sobotni sprint (10 km). Wystartuje czterech naszych reprezentantów: Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Guzik, Rafał Lepel i Łukasz Szczurek. Sobotni sprint zacznie się o godzinie 15.30 polskiego czasu.
2014-02-07 16:42:03
Olimpijskie maskotki gotowe do rozpoczęcia igrzysk w Soczi. Ceremonia otwarcia zacznie się po godz. 17. Jej scenariusz jest pilnie strzeżony, ale z przecieków wiadomo, że organizatorzy zabiorą nas w czasy carskiej Rosji. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 17:15:48
Zaczyna się! "Sen o Rosji" taki tytuł nosi przedstawienie. Zaczęło się od alfabetu. Każda litera jest przyporządkowana do jakiegoś wydarzenia lub wybitnej postaci w historii Rosji.
2014-02-07 17:22:48
Efektowna prezentacja, która przesuwa się na zaczepionych linach pod dachem hali prezentuje piękno Rosji.
2014-02-07 17:25:37
Pierwsza wpadka. Jeden z płatków śniegu, który miał przeistoczyć się w jedno z pięciu kół olimpijskich się zaciął. W efekcie były cztery koła i jeden płatek śniegu. February 7, 2014
2014-02-07 17:27:47
Powitano Władimira Putina i innych oficjeli. Po czym męski chór odśpiewał rosyjski hymn i wciągnięto na masz flagę państwową gospodarzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
2014-02-07 17:33:22
Rozpoczyna się defilada. Nadchodzą sportowcy. Pierwsza oczywiście pojawia się reprezentacja Grecji. Potem wszystko zgodnie z porządkiem alfabetycznym, Australia, Austria itd... Na Polaków więc trochę poczekamy.
2014-02-07 17:47:02
2014-02-07 18:03:50
2014-02-07 18:05:29
Wreszcie! Są Polacy! Trzeba przyznać że prezentujemy się dobrze. Wśród "biało-czerwonych" nie ma skoczków narciarskich, którzy szykują się do jutrzejszych kwalifikacji.
2014-02-07 18:11:31
Fot. Li Gang, Newspix
2014-02-07 18:12:31
Fot. Fei Maohua, Newspix
2014-02-07 18:23:22
Wielki wrzawa. Wchodzi reprezentacja Rosji. Z głośników płynie hit zespołu Tatu "Nas nie dogoniat".
2014-02-07 18:27:41
2014-02-07 18:28:50
Awaryjne lądowanie samolotu w Stambule po tym, jak jeden z pasażerów zażądał, by maszyna leciała do Soczi. Mówił, że na pokładzie jest bomba - podaje CNN.
2014-02-07 18:30:29
Teraz hala zamieniła się w gigantyczne lodowisko, a na tafli pojawiły wielkie maskotki olimpijskie.
2014-02-07 18:36:43
Trwa efektowna prezentacja ukazująca powstanie i rozwój Rosji.
2014-02-07 18:51:56
Tak prezentowali się Polacy.
2014-02-07 18:54:32
Jak oceniana jest ceremonia otwarcia? Oto kilka opinii.
2014-02-07 18:56:28
2014-02-07 19:00:02
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 19:00:32
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 19:07:26
Jan Mikruta o ceremonii w Soczi:
2014-02-07 19:17:48
Czas na oficjalne przemówienia, głos zabrali przedstawiciele komitetu olimpijskiego: rosyjskiego i światowego
2014-02-07 19:21:12
Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach stwierdził, że w Soczi w siedem lat udało się to, co w wielu miejscach nie udawało się przez całe dekady
2014-02-07 19:23:30
Zachwyty ceremonią, jej oprawą wizualną i muzyczną, mieszają się z zarzutami o fałszowaniu historii
2014-02-07 19:24:35
Igrzyska olimpijskie nigdy nie tworzą barier. Mają jednoczyć to, co różne - powiedział Thomas Bach
2014-02-07 19:27:57
22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi uważam za otwarte - ogłosił Władimir Putin.
2014-02-07 19:29:44
2014-02-07 19:35:38
Flaga olimpijska wniesiona przez m.in. Nikitę Michałkowa i Walentynę Tierieszkową
2014-02-07 19:38:40
Komentarz z Facebooka: Jeden z moich znajomych zaproponował zmianę zdjęć profilowych na szachownice na znak solidarności z Kamilem Stochem. Co wy na to?
2014-02-07 20:14:12
Wracamy po problemach technicznych. W międzyczasie w Soczi zapłonął znicz olimpijski
2014-02-07 20:14:39
2014-02-07 20:47:51
Gwiazdy radzieckiego sportu: legendarny hokeista Władisław Tretiak i łyżwiarka figurowa Irina Rodnina zapalili znicz olimpijski. Wcześniej ogień olimpijski przekazywali sobie najlepsi rosyjscy sportowcy, m.in. tenisistka Maria Szarapowa i tyczkarka Jelena Isinbajewa.
2014-02-07 20:55:56
A już jutro o godzinie 11 startuje Justyna Kowalczyk. O tym, jak jej poszło w biegu łączonym, dowiecie się na dziennik.pl!






Źródło: dziennik.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 51
1 2 3 4 ... 6 starsze
  • ~JKa2014-02-07 20:16

    @Jam ci to!2014-02-07 18:58

    Precz z obleśną homopropagandą!
    ---
    modl sie chlopie zeby twoje dzieci nie byli homo,
    mam brata ktory tak samo glupi jest jak ty , ma corke ktora jest lezbijka ale on jeszcze biedny niewie o tym.

  • ~Kazik2014-02-07 19:49

    Nudne te otwarcie, za duzo chwalenia za malo ciekawych momentow.

  • ~Jam ci to!2014-02-07 18:58

    Precz z obleśną homopropagandą!

  • ~po.2014-02-07 18:55

    Otwarcie Letniej Olimpiady w Moskwie(z Kozakiewiczem). w 1980 r. . Otwiera Leonid Breżniew czytając tekst z oficjalnego arkusza MKOL - O O OO O... Osobisty sekretarz szepce Gensekowi z tyłu : Leonid Iljicz eto olimpijskije kolca olimpijskije kolca

  • ~Matwij Oset2014-02-07 18:37

    ~lewy~bucu Rosja pokazała że takie ,,krajki" jak Polska to zjada na deser.NIGDY nie dorównamy Rosji.Zamiast być dumny że Słowianie potrafią ,to Wy umiecie tylko krytykować,a co My pokarzemy ,( oprócz picia okowity ,złodziejstwa )?

  • ~lewy czerwcowy2014-02-07 17:19

    Najgorsze igrzyska w historii.

  • ~AP2014-02-07 16:09

    Tusk przynosi pecha. Już PO medalu