22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi

Relacja zakończona

2014-02-07 20:55:56
A już jutro o godzinie 11 startuje Justyna Kowalczyk. O tym, jak jej poszło w biegu łączonym, dowiecie się na dziennik.pl!
2014-02-07 20:47:51
Gwiazdy radzieckiego sportu: legendarny hokeista Władisław Tretiak i łyżwiarka figurowa Irina Rodnina zapalili znicz olimpijski. Wcześniej ogień olimpijski przekazywali sobie najlepsi rosyjscy sportowcy, m.in. tenisistka Maria Szarapowa i tyczkarka Jelena Isinbajewa.
2014-02-07 20:14:39
2014-02-07 20:14:12
Wracamy po problemach technicznych. W międzyczasie w Soczi zapłonął znicz olimpijski
2014-02-07 19:38:40
Komentarz z Facebooka: Jeden z moich znajomych zaproponował zmianę zdjęć profilowych na szachownice na znak solidarności z Kamilem Stochem. Co wy na to?
2014-02-07 19:35:38
Flaga olimpijska wniesiona przez m.in. Nikitę Michałkowa i Walentynę Tierieszkową
2014-02-07 19:29:44
2014-02-07 19:27:57
22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi uważam za otwarte - ogłosił Władimir Putin.
2014-02-07 19:24:35
Igrzyska olimpijskie nigdy nie tworzą barier. Mają jednoczyć to, co różne - powiedział Thomas Bach
2014-02-07 19:23:30
Zachwyty ceremonią, jej oprawą wizualną i muzyczną, mieszają się z zarzutami o fałszowaniu historii
2014-02-07 19:21:12
Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach stwierdził, że w Soczi w siedem lat udało się to, co w wielu miejscach nie udawało się przez całe dekady
2014-02-07 19:17:48
Czas na oficjalne przemówienia, głos zabrali przedstawiciele komitetu olimpijskiego: rosyjskiego i światowego
2014-02-07 19:07:26
Jan Mikruta o ceremonii w Soczi:
2014-02-07 19:00:32
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 19:00:02
Fot. Fei Maohua Xinhua News Agency, Newspix
2014-02-07 18:56:28
2014-02-07 18:54:32
Jak oceniana jest ceremonia otwarcia? Oto kilka opinii.
2014-02-07 18:51:56
Tak prezentowali się Polacy.
2014-02-07 18:36:43
Trwa efektowna prezentacja ukazująca powstanie i rozwój Rosji.
2014-02-07 18:30:29
Teraz hala zamieniła się w gigantyczne lodowisko, a na tafli pojawiły wielkie maskotki olimpijskie.
2014-02-07 18:28:50
Awaryjne lądowanie samolotu w Stambule po tym, jak jeden z pasażerów zażądał, by maszyna leciała do Soczi. Mówił, że na pokładzie jest bomba - podaje CNN.
2014-02-07 18:27:41
2014-02-07 18:23:22
Wielki wrzawa. Wchodzi reprezentacja Rosji. Z głośników płynie hit zespołu Tatu "Nas nie dogoniat".
2014-02-07 18:12:31
Fot. Fei Maohua, Newspix
2014-02-07 18:11:31
Fot. Li Gang, Newspix
2014-02-07 18:05:29
Wreszcie! Są Polacy! Trzeba przyznać że prezentujemy się dobrze. Wśród "biało-czerwonych" nie ma skoczków narciarskich, którzy szykują się do jutrzejszych kwalifikacji.
2014-02-07 18:03:50
2014-02-07 17:47:02
2014-02-07 17:33:22
Rozpoczyna się defilada. Nadchodzą sportowcy. Pierwsza oczywiście pojawia się reprezentacja Grecji. Potem wszystko zgodnie z porządkiem alfabetycznym, Australia, Austria itd... Na Polaków więc trochę poczekamy.
2014-02-07 17:27:47
Powitano Władimira Putina i innych oficjeli. Po czym męski chór odśpiewał rosyjski hymn i wciągnięto na masz flagę państwową gospodarzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich.
2014-02-07 17:25:37
Pierwsza wpadka. Jeden z płatków śniegu, który miał przeistoczyć się w jedno z pięciu kół olimpijskich się zaciął. W efekcie były cztery koła i jeden płatek śniegu. February 7, 2014
2014-02-07 17:22:48
Efektowna prezentacja, która przesuwa się na zaczepionych linach pod dachem hali prezentuje piękno Rosji.
2014-02-07 17:15:48
Zaczyna się! "Sen o Rosji" taki tytuł nosi przedstawienie. Zaczęło się od alfabetu. Każda litera jest przyporządkowana do jakiegoś wydarzenia lub wybitnej postaci w historii Rosji.
2014-02-07 16:42:03
Olimpijskie maskotki gotowe do rozpoczęcia igrzysk w Soczi. Ceremonia otwarcia zacznie się po godz. 17. Jej scenariusz jest pilnie strzeżony, ale z przecieków wiadomo, że organizatorzy zabiorą nas w czasy carskiej Rosji. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 16:04:46
Poznaliśmy skład biathlonowej reprezentacji Polski na sobotni sprint (10 km). Wystartuje czterech naszych reprezentantów: Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Guzik, Rafał Lepel i Łukasz Szczurek. Sobotni sprint zacznie się o godzinie 15.30 polskiego czasu.
2014-02-07 15:46:32
Podczas kontroli logotypów sponsorskich na sprzęcie olimpijczyków Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakwestionował słynny napis na nartach Jana Ziobry "Luz w d...". Polak odwołał się od tej decyzji, a napis przetłumaczył delegatowi komitetu na angielski jako "Take it relax". Fot. RAFAL OLEKSIEWICZ, Newspix
2014-02-07 15:26:10
Spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Olimpiadzie w Soczi wizerunku jednej z wokalistek grupy Pussy Riot. Rysunek dziewczyny ma na swojej desce rosyjski snowboardzista Aleksiej Soboliew. 22-letni sportowiec zarzeka się, że nie jest to z jego strony żadne odniesienie do polityki. "Po prostu ta deska mi odpowiadała”" - cytuje jego wypowiedź portal "Slon.ru".
2014-02-07 15:12:08
Problemów z infrastrukturą ciąg dalszy. Jeden z dziennikarzy twierdzi, że gdy tylko próbował otworzyć drzwi luksusowego hotelu, te wypadły z futryny.
2014-02-07 14:44:21
Kolejny z serii tajemniczych rosyjskich znaków informacyjnych, które zaskakują cały świat.
2014-02-07 14:40:51
Jak pokazuje zdjęcie korespondentki BBC, palmy w Soczi nic nie robią sobie z zimowych igrzysk :)
2014-02-07 13:39:31
Piotr Żyła w swoim stylu pisze na Facebooku : Hmmm i co tu teraz robić??? Iść do domu?? Nie, za daleko. Wypić piwo?? Nie, tu nawet nie ma piwa. Trzasnąć sobie w łep?? Nie, świat nie kończy sie na skokach. Siedze tu gdzieś na szczycie wioski i doszłem do wniosku, że to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia poraszka w moim życiu ale jedno jest pewne!!! still fight!!! (pisownia oryginalna)
2014-02-07 12:22:10
Piotr Żyła szykuje się na dużą skocznię. Po dzisiejszym treningu na skoczni normalnej w Soczi Łukasz Kruczek podjął decyzję, że w jutrzejszych kwalifikacjach Żyła nie wystartuje. Polski skoczek nie ukrywał niezadowolenia ze swoich skoków twierdząc, że miał problemy z pozycją dojazdową i przyznał, że jego skoki bardzo wymęczone i po prostu nie spisał się dobrze. Fot. Alex Domanski, Newspix
2014-02-07 12:12:56
Szwajcarka Fabienne Suter była najszybsza podczas drugiego treningu zjazdu podczas igrzysk w Soczi. Karolina Chrapek zajęła 45. miejsce tracąc do Suter niemal 5 sekund. Zjazd kobiet do superkombinacji zaplanowano na poniedziałek, a odrębny zjazd pań odbędzie się w środę.
2014-02-07 12:03:35
Donald Tusk powiedział, że będzie trzymał kciuki za naszych sportowców, przede wszystkim za Justynę Kowalczyk. Nigdy do tej pory nie mieliśmy sportowca z takim hartem ducha, zaciętością i pracowitością - powiedział premier wyrażając nadzieję, że mimo kontuzji zdobędzie ona medal. Wyznał, że od dawna wymienia SMS-y z narciarką. Donald Tusk dodał, że spodziewa się co najmniej trzech medali w Soczi.Fot. DAMIAN BURZYKOWSKI, Newspix
2014-02-07 11:38:03
2014-02-07 11:00:43
A tymczasem jeden z belgijskich dzienników...
2014-02-07 10:58:13
Im bliżej ceremonii otwarcia 22 zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, tym więcej sekretów ujawniają organizatorzy. Wiadomo już, że hymn Igrzysk wykona śpiewaczka operowa Anna Nietrebko.
2014-02-07 10:32:53
W sobotnich kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu skoków na skoczni normalnej weźmie udział czterech polskich zawodników - Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki.
2014-02-07 10:06:34
Z trójki Polaków startujących w trzeciej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi ponownie najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Polak wylądował tym razem na 103 metrze (w pierwszej serii treningowej miał 100, 5 metra, w drugiej 102,5 metra). Wynik Stocha był najdłuższym skokiem we wszystkich trzech seriach treningowych. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 09:51:57
Tak wygląda droga do medalu....
2014-02-07 09:29:09
Kamil Stoch skoczył najdalej ze wszystkich zawodników uczestniczących w drugiej serii treningowej na skoczni normalnej w Soczi. Polak skoczył 102,5 metra, co było najlepszym wynikiem zarówno w pierwszej jak i drugiej serii treningowej. Dawid Kubacki miał 95,5 metra a Piotr Żyła - 94 metry.
2014-02-07 08:49:14
Polscy skoczkowie szlifują formę. W pierwszej serii treningowej Dawid Kubacki skoczył 96 metrów, Piotr Żyła 93,5 metra, a Kamil Stoch - 100,5 metra - tyle samo ile Japończyk Taku Takeuchi, który wygrał tę serię. Fot. TOMASZ JAGODZINSKI, Newspix
2014-02-07 08:26:11
W dniu rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich, w moskiewskich portach lotniczych wprowadzono kontrolę zdrowia. Badani są zarówno pasażerowie, jak i załogi samolotów. W niektórych przypadkach chorzy mogą nie dostać zgody na lot do Soczi.
2014-02-07 07:53:43
Kamil Stoch zaprezentował nowy kask. A na nim biało-czerwona szachownica...
2014-02-07 07:51:07
5 tysięcy artystów z 70 regionów Rosji ma wziąć udział w ceremonii otwarcia 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014.
2014-02-07 07:49:42
Ceremonia otwarcia rozpocznie się o 20:14 miejscowego czasu (o 17:14 w Polsce)