Borussia Dortmund pokonała w Dreźnie trzecioligowe Dynamo 2:0 (0:0) i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Obie bramki zdobył Ciro Immobile. Jakub Błaszczykowski z Borussii został zmieniony w 90 minucie. Sześć minut wcześniej Polak został ukarany żółtą kartką. Łukasz Piszczek nie grał z powodu kontuzji.

W innym wtorkowym meczu 1/8 finału DFB Cup Hoffenheim wygrało z Aalen 2:0 (1:0), a jedną z bramek zdobył Eugen Polanski. Poza tym SC Freiburg pokonał FC Koeln 2:1 (2:0) (cały mecz Pawła Olkowskiego w Koeln), a Bayer Leverkusen wygrał z Kaiserslautern po dogrywce 2:0 (0:0, 1:0). Sebastian Boenisch grał w Bayerze do 100. minuty, a Mateusz Klich z Kaiserslautern całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.