W równoległym meczu Bośnia i Hercegowina wygrała w Salvadorze z Iranem 3:1 (1:0) i do 1/8 finału awansowały drużyny Argentyny i Nigerii.

Podopieczni Alejandro Sabelli, mają na koncie komplet zwycięstw i w kolejnej fazie zmierzą się z drugą drużyną grupy E. Ekipa z Afryki zagra ze zwycięzcą grupy E.

* Nigeria jest pierwszą drużyną z Afryki, która strzeliła Argentynie więcej niż jednego gola.

* To pierwszy w historii mistrzostw świata przypadek, gdzie obie drużyny strzelają po jednej bramce w pierwszych pięciu minutach meczu.

>>>Argentyna - Nigeria 3:2. Zobacz gole
Bramki: Lionel Messi (3. i 45. minuta), Marcos Rojo (50. minuta) - Ahmed Musa (4. i 47. minuta).
Argentyna: Sergio Romero, Ezequiel Garay, Pablo Zabaleta, Fernando Gago, Ángel Di María, Gonzalo Higuaín (w 90. minucie zmieniony przez Lucas Biglia), Lionel Messi (w 63. Minucie zmieniony przez Ricardo Álvareza), Javier Mascherano, Marcos Rojo, Federico Fernández, Sergio Agüero (w 38. minucie zmieniony przez Ezequiela Lavezziego)
Nigeria: Vincent Enyeama, Joseph Yobo, Efe Ambrose, Ahmed Musa, Peter Odemwingie, Emmanuel Emenike, John Obi Mikel, Juwon Oshaniwa, Ogenyi Onazi, Michel Babatunde (w 66. minucie zmieniony przez Michaela Uchebo), Kenneth Omeruo