Tym samym drużyna "Oranje" po raz drugi z rzędu, a piąty w historii awansowała do półfinału mundialu.

Po 120 minutach gry było 0:0. W rzutach karnych podopieczni Louisa van Gaala wygrali 4:3.

Holandia po raz pierwszy w historii swoich występów na mistrzostwach świata wygrała mecz, który kończył się dogrywką lub rzutami karnymi.

Tuż przed serią rzutów karnych bramkarza Jaspera Cillessena zmienił Tim Krul. To pierwsza taka sytuacja w historii mistrzostw świata.

W meczu o finał rywalem Holendrów będzie Argentyna, która pokonała Belgię 1:0 (1:0).

>>>Holandia - Kostaryka 0:0, rzuty karne 4:3. Zobacz wideo