Władze światowego futbolu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zaprezentowały swoją ocenę zakończonego w niedzielę turnieju mistrzowskiego w Brazylii. Sepp Blatter stwierdził, że w skali dziesięciopunktowej turniej MŚ można ocenić na 9,25 pkt.

Reklama

Jednocześnie sternik światowej piłki nożnej odniósł się do przygotowań do kolejnego turnieju, którego - w 2018 roku - gospodarzem będzie Rosja.

Organizatorzy MŚ za cztery lata przed dwoma dniami przedstawili harmonogram przygotowań, w tym jego najważniejszą część - rozbudowę stadionów. Witalij Mutko, rosyjski minister sportu, przekazał dziennikarzom szczegóły tych planów, zawarto w nich informację o pracach koniecznych do zrealizowania na 12 obiektach w 11 miastach. Zdaniem Seppa Blattera rosyjskie plany należy opracować na nowo.

„Podczas naszego wrześniowego spotkania będziemy dyskutowali na temat przygotowań do kolejnych mistrzostw. Naszym zdaniem liczbę stadionów należy zredukować do dziesięciu. To pozwoli na dopracowanie szczegółów i uniknięcie problemów z komunikacją i kontrolą.” - stwierdził Blatter.

Zaskoczony taką oceną był Aleksiej Sorokin, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw w Rosji: „Słyszę to po raz pierwszy.” - powiedział krótko.

Reklama

Sepp Blatter zapowiedział, że w najbliższym czasie Rosję odwiedzi delegacja FIFA i zapozna się ze stanem przygotowań do MŚ 2018 roku.

Media podkreślają, że Blatter swój komentarz wygłosił dzień po spotkaniu z Władimirem Putinem - prezydent Rosji był w Rio de Janeiro na finałowym meczu Niemcy - Argentyna.

Witalij Mutko dodał, że Rosja zamierza wydać na przygotowania do mistrzostw około 20 miliardów dolarów, ponad dwukrotnie więcej, niż wyniosły wydatki brazylijskich organizatorów światowego czempionatu.