Tak grających Polaków chcielibyśmy oglądać zawsze. Co prawda nasi szczypiorniści słabo zaczęli spotkanie, ale potem z każdą minutą było lepiej. Do przerwy przegrywaliśmy 10:11. Jedak w drugiej połowie - podobnie jak w poniedziałek w meczu przeciwko Chile - zagraliśmy wspaniale.

W bramce cuda wyczyniał Sławomir Szmal, a w ataku świetnie spisywał się Grzegorz Tkaczyk. Polacy szybko odskoczyli rywalom na siedem bramek i stało się jasne, że ten mecz zakończy się naszym zwycięstwem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wygraną 25:20.

W środę dzień wolny. W czwartek "biało-czerwonych" czeka bardzo trudny mecz. Stawką pojedynku ze Szwecją będzie pierwsze miejsce w grupie D.

Korea Płd. - Polska 20:25

60. min. - Tracimy piłkę. Czerwona kartka dla Siódmiaka. 20. bramka dla rywali. Po chwili ostatni gwizdek. Wygrywamy 25:20!

59. min. - Gol Jaszki. Ten mecz na pewno już wygramy! Bronimy rzut Koreańczyków.

58. min. - Znów strata bramka dla przeciwników, Wenta bierze czas.

57. min. - Rzut karny dla Azjatów i gol. Błąd kroków Polaka i kolejna bramka dla Koreańczyków. Jest 24:18 dla nas.

56. min. - Faul na Jureckim. Rzut karny, Tłuczyński i gol 24:16.

55. min. - Jurecki trafia w poprzeczkę. Ale rywale też się mylą. Mamy piłkę.

54. min. - Znów bronimy rzut rywali.

53. min. - Szmal broni. Kuchczyński trafia i mamy siedem goli przewagi!

51. min. - Koreańczyk trafia w poprzeczkę. Akcja Polaków i gol Bieleckiego. 22:16 dla nas!

50. min. - Gol dla rywali. My odpowiadamy bramką Jureckiego.

49. min. - Koreańczycy znów marnują okazję. My niestety też.

48. min. - Przechwyt i gol Kuchczyńskiego. Przy stanie 19:15 dla nas trener rywali prosi o czas. Po wznowieniu bronimy, a po chwili zbywamy 20. bramkę.

47. min. - Szmal broni w sytuacji sam na sam. Gol Tkaczyka. Prowadzimy 18:15.

46. min. - Karny dla rywali... gol. Tracimy piłkę.

44. min. - Znów bronimy. Akcja Polaków. Tłuczyński i prowadzimy 17:14.

43. min. - Przechwyt i gol Tkaczyka!

42. min. - Błąd kroków Koreańczyka. Piłka w rękach Polaków. Gol Lijewskiego. Prowadzimy 15:14.

40. min. - Piłka w siatce Szmala. My odpowiadamy golem Jureckiego.

39. min. - Mamy piłkę. Akcja Polaków i bramka Tkaczyka. Remis 13:13.

37. min. - Gol Jaszki!

36. min. - Strata Polaków. Gol Koreańczyków. Przegrywamy 11:13.

34. min. - Szczęśliwy gol dla rywali.

33. min. - Szmal znów fantastycznie broni. Faul w ataku Polaków. Tracimy piłkę.

32. min. - Szmal broni. Zatrzymany Jurecki.

31. min. - Drugą część spotkania zaczynają "biało-czerwoni". Gol Jaszki. Mamy remis. Po chwili przechwyt. Kuchczyński marnuje okazję.

30. min. - Szmal broni. Gol Jureckiego. Blokujemy rzut Azjatów. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem przeciwników 11:10.

29. min. - Koreańczycy zdobywają 11. bramkę. Jaszka fauluje w ataku.

27. min. - Przechwyt Tkaczyka i gol. Czas dla trenera reprezentacji rywali. Przegrywamy 9:10.

26. min. - Szmal broni. Jurecki trafia w bramkarza.

25. min. - Strata Polaków. Faul w ataku Koreańczyków. Czas dla Bogdana Wenty. Po wznowieniu gol Tkaczyka.

24. min. - Gramy w przewadze. Lijewski rzuca obok bramki. Gol dla rwali. Przegrywamy 7:10.

23. min. - 9. bramka dla rywali.

22. min. - Błąd kroków Koreańczyka. Mamy piłkę. Bielecki trafia bramkarza.

21. min. - Karny dla Polaków. Tłuczyński... gol!

20. min. - Rzut Bieleckiego zatrzymany. Faul w ataku Koreańczyków.

19. min. - Bielecki trafia w bramkarza. Gol dla rywali. Znów przegrywamy dwoma bramkami 6:8.

18. min. - Kara dla Siódmiaka i karny dla rywali. Niestety wykorzystany.

17. min. - Przechwyt i Jaszka doprowadza o remisu 6:6.

16. min. - Po bardzo długiej akcji gol dla rywali. Odpowiadamy bramką Jureckiego.

13. min. - Drugi gol Bieleckiego. Szmal broni rzut rywala. Akcja Polaków i gol Bieleckiego. Przegrywamy już tylko 4:5.

12. min. - Kara dla Siódmiaka i piąty gol dla Koreańczyków.

11. min. - Wreszcie! Bielecki trafia z drugiej linii.

10. min. - Gol dla Koreańczyków, przegrywamy 1:4.

9. min. - Błąd rywali w ataku Azjatów. Jurasik ze skrzydła trafia w golkipera rywali.

8. min. - Szmal broni, kontra i strata.

7. min. - Rzut Lijewskiego broni bramkarz Koreańczyków.

6. min. - Gol dla rywali.

5. min. - Szmal broni. Akcja "biało-czerwonych" i kolejna strata. Nadal przegrywamy 1:2.

4. min. - Przechwyt Polaków, ale po chwili strata

3. min. - Gol Jureckiego.

2. min. - Strata i drugi gol dla rywali. Początek fatalny.

1. min. - Rozpoczęli Koreańczycy. Faul Bieleckiego. Karny dla rywali. Przegrywamy 0:1.

Przed meczem:

Koreańczycy mają wielką szansę na awans do drugiej fazy turnieju, dlatego w meczu z Polakami zapewne postawią wszystko na jedną kartę. Trener "biało-czerwonych" Bogdan Wenta jest przekonany, że będą ryzykować i tylko od postawy jego podopiecznych będzie zależeć, czy pozwolą rywalom rozwinąć żagle.

"Trzeba na nich siąść, w przeciwnym razie złapią wiatr i pokażą swoje umiejętności" - przestrzegł Wenta.

Dwie godziny wcześniej odbędzie się spotkanie Chile ze Słowacją - dwóch najsłabszych zespołów w grupie D. Na koniec wtorkowych zmagań gospodarze turnieju, którzy podobnie jak Polska mają na koncie trzy zwycięstwa, zagrają ze sprawcami największych niespodzianek w tym turnieju - Argentyną.