Pierwszą bramkę kibice w Białymstoku zobaczyli w 20. minucie, gdy do siatki Lechii trafił były napastnik reprezentacji Polski Euzebiusz Smolarek. Niespełna kwadrans później kolejnego gola dla gospodarzy, także strzałem głową, zdobył Tomasz Kupisz. Było to drugie trafienie w meczu 22-letniego pomocnika, bowiem chwilę wcześniej skierował on piłkę do własnej bramki.

Reklama

Wynik 2:1 utrzymał się do 75. minuty. Wtedy to bramkę dla gdańszczan zdobył Abdou Traore, doprowadzając do dogrywki. Padła ona w dość szczęśliwych okolicznościach. Po strzale Rafała Janickiego, piłka odbiła się od Afrykańczyka, myląc bramkarza Jagiellonii Jakuba Słowika.

W dogrywce żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. O awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze - 5:4.

Także w drugim środowym spotkaniu sukces osiągnęli gospodarze. I tutaj losy awansu rozstrzygnęły się po serii jedenastek. Flota Świnoujście wygrała z innym pierwszoligowcem Cracovią 8:7.

Reklama

Podobnie jak w Białymstoku, po 90. minutach było 2:2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Marek Niewiada. Pierwszego już w 2. minucie, dając zespołowi prowadzenie, a kolejnego - w 69., doprowadzając do remisu. Dla gości z Krakowa trafiali Sławomir Szeliga (17) oraz Miros Kosanovic (54).

Wcześniej do ćwierćfinału Pucharu Polski awansowały Legia Warszawa (obrońca trofeum), Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Wisła Kraków, KGHM Zagłębia Lubin i pierwszoligowa Olimpia Grudziądz.

Wyniki 1/8 finału Pucharu Polski:

Reklama

3 października, środa Flota Świnoujście - Cracovia 2:2, karne 8:7 (1:1, 2:2) Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:2, karne 5:4 (2:1, 2:2)

2 października, wtorek Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)

27 września, czwartek Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 po dogr. (0:0, 1:1)

26 września, środa Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (0:1) Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 3:0 (2:0)

25 września wtorek Warta Poznań - Wisła Kraków 0:1 (0:0) Ruch Chorzów - Korona Kielce 3:1 po dogr. (0:0, 1:1)