Nie sprawdziła się moja grupa marzeń, którą typowałem dla serwisu "Łączy Nas Piłka" (Hiszpania, Ukraina, Polska, Walia), ale wiadomo, że to tylko zabawa. Byłem jednak blisko, ponieważ spodziewałem się Hiszpanii lub reprezentacji Niemiec i Ukrainy. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z tego losowania. Nie powiem jednak, że jesteśmy faworytami do awansu, ponieważ trafiliśmy do ciężkiej grupy. Zmierzymy się z bardzo wymagającymi rywalami, ale na pewno nie stoimy na straconej pozycji. Reprezentacja Polski w eliminacjach EURO 2016 pokazała, że stać ją na wiele, a teraz na pewno da z siebie jeszcze więcej i optymalnie przygotuje się do turnieju finałowego we Francji. Teraz powinniśmy już mówić jak najmniej, a jak najwięcej pracować. Jestem dobrej myśli - powiedział "Łączy Nas Piłka" Zbigniew Boniek.

Reklama

Z wyników losowania zadowolony jest też Robert Lewandowski. Dobre losowanie! Będzie walka na całego z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną o wyjście z grupy - napisał na Twitterze najlepszy polski piłkarz.

Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 12 czerwca w Nicei z Irlandią Płn. Następnie 16 czerwca zmierzą się w Paryżu z Niemcami, a 21 czerwca w Marsylii z Ukrainą.

Reklama

Do 1/8 finału awansują po dwa zespoły z każdej z sześciu grup oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc. Turniej zostanie rozegrany od 10 czerwca do 10 lipca.

PAP / Bartłomiej Zborowski

Grupa A: Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria

Grupa B: Anglia, Rosja, Walia, Słowacja

Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna

Grupa D: Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja

Grupa E: Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja

Grupa F: Portugalia, Islandia, Austria, Węgry

PAP/EPA / Bartłomiej Zborowski