W porównaniu z poprzednimi powołaniami brakuje m.in. obrońców Łukasza Szukały (Osmanlispor) i Thiago Cionka (Palermo).

Reklama

Na liście powołanych są natomiast m.in. wracający po dłuższej przerwie Salamon i Wszołek. Pierwszy z nich, obrońca Cagliari, po raz ostatni wystąpił w reprezentacji we wrześniu 2013 roku (5:1 na wyjeździe z San Marino w eliminacjach MŚ 2014). Natomiast Wszołek, pomocnik Hellas Werona, ostatni jak dotychczas mecz w kadrze narodowej rozegrał w maju 2014 roku (0:0 w Hamburgu w towarzyskim spotkaniu z Niemcami).

Rozpoczynamy pierwszy bezpośredni etap przygotowań do mistrzostw Europy. Skład kadry jest stabilny, oparty na piłkarzach sprawdzonych w poprzednich meczach reprezentacji i utrzymujących dobrą formę w swoich klubach. Szansę dostaną również zawodnicy, którzy wyróżniają się w rozgrywkach ligowych i mogą włączyć się do rywalizacji o wyjazd do Francji - powiedział Nawałka, cytowany na oficjalnej stronie PZPN.

Jak dodał, marcowi rywale - Serbia i Finlandia - będą wymagający, co stanowi dobrą okazję do sprawdzenia konkretnych rozwiązań personalnych.

Czeka nas krótkie, intensywne zgrupowanie. Chcemy optymalnie wykorzystać ten czas w myśl zasady "mniej słów, więcej czynów" i zrobić kolejny krok do podniesienia poziomu drużyny - podkreślił selekcjoner.

Kadrę uzupełnią piłkarze z klubów krajowych. Ich nazwiska zostaną ogłoszone w następny piątek, 18 marca.

Zagraniczne powołania na mecze towarzyskie z Serbią i Finlandią:
Bramkarze: Artur Boruc (AFC Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea FC), Wojciech Szczęsny (AS Roma), Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart)
Obrońcy: Kamil Glik (Torino FC), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Maciej Rybus (Terek Grozny), Bartosz Salamon (Cagliari)
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Fiorentina), Kamil Grosicki (Stade Rennes), Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC), Paweł Wszołek (Hellas Werona), Piotr Zieliński (Empoli FC)
Napastnicy: Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam), Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów)