Guendogan ma zwichnięte kolano i nie zdąży się wykurować na czas. 25-letni pomocnik nie gra od marca i przygotowywał się do powrotu na murawę.

Reklama

Selekcjoner niemieckiej reprezentacji Joachim Loew skład kadry ogłosi 17 maja w ambasadzie Francji w Berlinie. Na razie nie wiadomo, ile nazwisk poda trener. Niemieckie media spekulują, że będzie ich więcej niż 23, ponieważ ostateczny skład musi zostać podany do 30 maja.

To oczywiście ogromny cios dla nas wszystkich, ale największy chyba dla samego Ilkaya. Najpierw z powodu kontuzji opuścił mistrzostwa świata w Brazylii, a teraz ominie go także Euro, do którego tak pracowicie się przygotowywał. Miał pozytywne nastawienie, był dynamiczny, świetnie się orientował, co działo się na boisku. Jego zmysł strategiczny sprawiał, że miał pełnić centralną rolę w naszych planach. Cała drużyna narodowa życzy mu przede wszystkim, żeby jak najszybciej wrócił na boisko - powiedział Loew.

Mecz otwarcia odbędzie się 10 czerwca, a impreza potrwa miesiąc. Niemcy przygotowania rozpoczną 23 maja zgrupowaniem w szwajcarskiej miejscowości Ascona, zaledwie dwa dni po finale Pucharu Niemiec, w którym zagrają Bayern Monachium i Borussia Dortmund.

W grupie C mistrzostw Europy obok Polski i Niemiec zagrają jeszcze Ukraina i Irlandia Płn.