Nazwiska 28 reprezentantów zamieścimy na stronie internetowej naszej federacji, podobnie jak było w przypadku powołań na kolejne mecze eliminacji Euro 2016. Lista zostanie opublikowana w czwartek, prawdopodobnie w późnych godzinach popołudniowych - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Na razie lista będzie liczyć 28 nazwisk. Ostateczny skład, złożony z 23 piłkarzy, zostanie podany 30 maja (następnego dnia mija termin zgłoszeń do UEFA). Wówczas, jak dodał Kwiatkowski, o wszystkim dowiedzą się najpierw piłkarze, a później opinia publiczna.

W drugiej połowie maja kadra Nawałki ma zaplanowane dwa obozy - regeneracyjny w Juracie na Helu (17–21 maja), a następnie, od 23 do 31 maja, przygotowawczy w Arłamowie w Bieszczadach.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis.

Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.