Raphael Varane nie weźmie także udziału w sobotnim finale Ligi Mistrzów, w którym "Królewscy" zmierzą się w Mediolanie z lokalnym rywalem - Atletico Madryt. Jego klub poinformował o tym już w niedzielę. Wówczas nie było jeszcze wiadomo, czy Francuz zdąży się wyleczyć przed Euro 2016. 23-letni obrońca rozegrał w drużynie narodowej 29 meczów, a zadebiutował przed trzema laty. Jego miejsce we francuskiej kadrze zajmie Adil Rami, klubowy kolega Grzegorza Krychowiaka z Sevilli.

Reklama

To drugi "cios" dla defensywy mistrzów świata z 1998 roku. Wcześniej szansę na powołanie stracił piłkarz Liverpoolu Mamadou Sakho, który został zawieszony za pozytywny wynik testu antydopingowego.

Na turnieju zabraknie również czołowego napastnika "Trójkolorowych" Karima Benzemy - to z kolei efekt afery z szantażowaniem kolegi z drużyny Mathieu Valbueny opublikowaniem sekstaśmy z jego udziałem. Poszkodowany w tym skandalu również nie został powołany - jak tłumaczył selekcjoner Didier Deschamps - z powodu nie najlepszej w tym sezonie formy sportowej. Francja zmierzy się w meczu otwarcia z Rumunią 10 czerwca. W grupie A zagra również ze Szwajcarią i z Albanią.