Hummels kontuzji łydki doznał w sobotnim finale Pucharu Niemiec. Boisko opuścił w 78. minucie, ale jego udział w mistrzostwach nie jest zagrożony. Reus natomiast ma problem z mięśniem przywodzicielem.

Reklama

Marco potrzebuje dwa, trzy dni odpoczynku. Przerwa Matsa również nie powinna potrwać dłużej niż kilka dni - powiedział Loew.

Treningi z piłką wznowił natomiast Mario Goetze, który 11 dni temu doznał pęknięcia żebra. Coraz lepiej czuje się także Bastian Schweinsteiger. 114-krotny reprezentant Niemiec i mistrz świata z 2014 roku, od stycznia leczył kontuzję kolana. Wrócił na boisko na początku marca, ale wkrótce później - podczas zgrupowania kadry narodowej - znów doznał (na treningu) urazu kolana.

Czuję się dobrze, jestem pewny siebie. Jak na razie moja rehabilitacja przebiega zgodnie z planem - podkreślił 31-letni pomocnik.

W niedzielę Niemcy towarzysko zagrają ze Słowacją. Do 31 maja Loew musi ogłosić 23-osobowy skład na mistrzostwa. We francuskim turnieju Niemcy trafiły do grupy C i kolejno zmierzą się z Ukrainą, Polską oraz Irlandią Północną.