Badania wykazały rzadki uraz u Macieja uszkodzenia obrąbka stawowego barku. Niestety wiąże się to niemal na pewno z wykluczeniem go z udziału w Euro 2016. Uraz nie wychodzi nawet w wyniku badania rezonansem. W ciągu dwóch dni nie było żadnych postępów w leczeniu. Zostawiamy sobie jednak cień nadziei i w niedzielę dojdzie do konsultacji z najlepszymi chirurgami w Europie od barków – powiedział Jaroszewski.

Rybus prawdopodobnie zostanie poddany operacji.

Wszystko wskazuje na to, że uraz wiąże się z koniecznością wykonania zabiegu operacyjnego. Wciąż jednak szukamy szansy, aby uniknąć operacji. Do poniedziałku wszystko będziemy wiedzieli – dodał Jaroszewski.

W sobotę pomocnik został poddany szczegółowym badaniom w Krakowie.

Rybus pojechał na badania wykonać rezonans magnetyczny barku z podaniem środka kontrastowego, aby wykluczyć uszkodzenie obrąbka stawowego – napisał w sobotę popołudniu na Twitterze rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Zawodnik Tereka Grozny w czwartek dołączył do drużyny narodowej, ale nie trenował jeszcze z zespołem. W piątek Jaroszewski poinformował, że to jedynie stłuczenie barku.

Był poddany zabiegom fizjoterapeutycznym, które kontynuujemy. Są jednak jeszcze dolegliwości – mówił w piątek Jaroszewski.

Rybus to drugi piłkarz reprezentacji Polski, którego kontuzja może wykluczyć z udziału w Euro 2016. Na zgrupowaniu w Juracie złamania ręki doznał Paweł Wszołek. To oznacza, że selekcjoner Adam Nawałka w poniedziałek wykluczy z kadry na Euro 2016 trzech zawodników.

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że w przypadku wykluczenia Rybusa nie będzie dodatkowych powołań. W tej sytuacji jedynym nominalnym lewym obrońcą w zespole Adama Nawałki jest Jakub Wawrzyniak, któremu z kolei doskwiera rana w okolicy pięty.