Carvajal doznał kontuzji mięśnia prawej nogi w finale Champions League, w którym jego Real Madryt pokonał lokalnego rywala Atletico w rzutach karnych. Hiszpan opuścił boisko na początku drugiej połowy.

Nabawiłem się kontuzji i mogę jedynie życzyć moim kolegom powodzenia. Jestem wściekły. Przez dwa lata pracowałem na to, żeby załapać się do kadry. Taki pech to duże rozczarowanie. Ból odczuwałem już dwa tygodnie przed finałem Champions League, ale radziłem sobie z nim. W przerwie wiedziałem jednak, że dłużej nie dam rady. Kiedy schodziłem z murawy byłem praktycznie pewny, że nie pojadę na Euro 2016 - powiedział na antenie radia Cadena Cope.

21-letni Bellerin w niedzielę zadebiutował w wygranym meczu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną (3:1).

Selekcjoner Vicente del Bosque na razie podał listę 19 powołanych, a czterech kolejnych piłkarzy dołączy do nich jeszcze we wtorek.

Hiszpania w grupie D mistrzostw Europy zmierzy się z Czechami, Chorwacją i Turcją.