Stadion Allianz Riviera położony jest przy autostradzie, praktycznie przy wyjeździe z miasta. Od północy osłonięty jest górami. Dojazd do obiektu komunikacją miejską jest dosyć trudny. Autobusy w dni powszednie jeżdżą rzadko i zatrzymują się około kilometra od obiektu. W dni meczowe kursują specjalne autobusy. W planie jest natomiast budowa linii kolejowej do stadionu. Jej zakończenie planowane jest na 2018 rok.

Nazwa stadionu pochodzi od sponsora – firmy Allianz. Jednak na czas Euro 2016 oficjalnie obowiązującą nazwą obiektu będzie Stade de Nice. W ten sposób władze chcą promować region i przede wszystkim to bardzo popularne wśród turystów miasto. W trakcie sezonu ligowego swoje mecze rozgrywa na tym obiekcie OGC Nice.

Stadion jest już gotowy na Euro 2016, ale póki co nie ma w pobliżu niego kibiców. Widać tylko pracowników oraz dziennikarzy odbierających tam akredytacje. Otwarty jest już sklep z okolicznościowymi gadżetami piłkarskimi. Są m.in. koszulki reprezentacji Francji, Polski oraz Irlandii Północnej. Te dwie ostatnie w niedzielę zagrają pierwszy mecz na tym stadionie na Euro 2016. Koszulki biało-czerwonych kosztują 20 euro.

W centrum miasta zbudowano Strefę Kibica, która zlokalizowana jest przy Placu Massena za pomnikiem Nike. Pomieścić ma 10 tys. osób. Organizatorzy zapewniają, że zachowane będą wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Przy wejściu zamontowana jest bramka do wykrywania metali. W centrum miasta widoczni już są fani, m.in. z Polski, Ukrainy, Anglii.

Euro 2016 startuje 10 czerwca; biało-czerwoni rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).