- Możemy być zadowoleni z remisu. W ataku nie wygraliśmy żadnego pojedynku "jeden na jeden", za to w defensywie jako drużyna spisywaliśmy się bez zarzutu, lepiej niż przeciw Ukrainie. Ale w ofensywie niewiele pokazaliśmy - powiedział Jerome Boateng, obrońca reprezentacji Niemiec, wybrany przez UEFA najlepszym zawodnikiem spotkania.

Jego partner na środku defensywy Mats Hummels dodał, że mecz z Polakami był dla Niemców bardzo trudny. - Nie udało nam się w pełni kontrolować meczu, co zazwyczaj jest naszą siłą. Polacy sprawiali nam sporo problemów, a w drugiej połowie mieliśmy sporo szczęścia, że nie straciliśmy gola. Z kolei z przodu w niektórych sytuacjach zabrakło nam precyzji. Jestem zadowolony, że mogłem w ogóle zagrać. W końcówce trochę zabrakło mi sił, ale mało ostatnio trenowałem - podkreślił obrońca.

Bramkarz i kapitan reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer stwierdził, że "nie tak miało być".Polska zagrała naprawdę dobrze. Musimy znaleźć sposób na rywali, którzy są zorientowani bardzo defensywnie, bo dziś praktycznie nie udało nam się stworzyć sytuacji podbramkowych. Jeśli mamy więcej miejsca i możemy grać szybko, jesteśmy bardzo silni. Jak przeciwnik ustawi się tak, jak dziś Polska, zaczynają się schody - ocenił zawodnik Bayernu Monachium.