- Możemy być zadowoleni z remisu. W ataku nie wygraliśmy żadnego pojedynku "jeden na jeden", za to w defensywie jako drużyna spisywaliśmy się bez zarzutu, lepiej niż przeciw Ukrainie. Ale w ofensywie niewiele pokazaliśmy - powiedział Jerome Boateng, obrońca reprezentacji Niemiec, wybrany przez UEFA najlepszym zawodnikiem spotkania.

Reklama

Jego partner na środku defensywy Mats Hummels dodał, że mecz z Polakami był dla Niemców bardzo trudny. - Nie udało nam się w pełni kontrolować meczu, co zazwyczaj jest naszą siłą. Polacy sprawiali nam sporo problemów, a w drugiej połowie mieliśmy sporo szczęścia, że nie straciliśmy gola. Z kolei z przodu w niektórych sytuacjach zabrakło nam precyzji. Jestem zadowolony, że mogłem w ogóle zagrać. W końcówce trochę zabrakło mi sił, ale mało ostatnio trenowałem - podkreślił obrońca.

Bramkarz i kapitan reprezentacji Niemiec, Manuel Neuer stwierdził, że "nie tak miało być". - Polska zagrała naprawdę dobrze. Musimy znaleźć sposób na rywali, którzy są zorientowani bardzo defensywnie, bo dziś praktycznie nie udało nam się stworzyć sytuacji podbramkowych. Jeśli mamy więcej miejsca i możemy grać szybko, jesteśmy bardzo silni. Jak przeciwnik ustawi się tak, jak dziś Polska, zaczynają się schody - ocenił zawodnik Bayernu Monachium.

Reklama