Za największą stratę polskiej reprezentacji uznają nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Piątka.

Reklama

Sportowy dziennik "Marca" uważa, że w ogłoszonej kadrze dziwić może brak doświadczonego Kamila Grosickiego, który na swoim koncie ma 83 występy i 17 goli. Odnotowuje też absencję wśród 26 powołanych piłkarzy bramkarza Fiorentiny Bartłomieja Drągowskiego.

Z kolei hiszpańska agencja EFE zauważa, że za niespodziankę uznać można powołanie przez Paulo Sousę na Euro zaledwie 17-letniego Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin.

Agencja przypomina też, że do kadry biało-czerwonych wraca po kilku miesiącach nieobecności Tomasz Kędziora.

Hiszpańskie media szeroko informują o kontuzji doznanej przez Krzysztofa Piątka w czwartkowym meczu berlińskiej Herthy. Wskazują, że polski napastnik był kluczowym graczem zarówno w ekipie prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, jak i u jego następcy – Paulo Sousy.

Dziennik "As" przypomina, że w 18 występach w reprezentacji Piątek strzelił 8 bramek, z czego ostatnią w marcowym spotkaniu z Węgrami w Budapeszcie w eliminacyjnym meczu do mundialu w 2022 r.

"Teraz reprezentacja Polski uzależniona jest w ataku od duetu Robert Lewandowski – Arkadiusz Milik” - napisała madrycka gazeta, określając kontuzję Piątka jako poważne osłabienie przed zaplanowanym na 14 czerwca pierwszym meczem biało-czerwonych na Euro przeciwko Słowacji w Sankt Petersburgu.

Reprezentacja Polski z drużyną Hiszpanii w grupie E mistrzostw Europy zmierzy się 19 czerwca. Mecz zostanie rozegrany na stadionie olimpijskim w Sewilli, uznawanym za główny obiekt narodowej drużyny kierowanej przez Luisa Enrique.