Piłkarz, który ma coraz mocniejszą pozycję w angielskim Brighton&Hove Albion, wziął udział we wtorkowej konferencji prasowej w Opalenicy, gdzie trwa zgrupowanie reprezentacji.

Reklama

Nie czuję się pewniakiem do pierwszego składu. Każdy ma szansę gry. Muszę zrobić wszystko, żeby podczas treningów pokazać się z jak najlepszej strony i wybiec w podstawowej jedenastce już w meczu ze Słowacją - zapowiedział 22-letni pomocnik.

Przyznał, że jest w gronie piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Jak przekazał wcześniej PAP team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, z takiej możliwości skorzystało 19 piłkarzy, pozostali nie wyrazili chęci.

Zastanawiałem się, ale ostatecznie się zaszczepiłem. Ci, którzy nie wyrazili zgody, mieli takie prawo. Była dowolność w tej kwestii. Jak się czuję po szczepieniu? Dobrze - odparł Moder.

Dwa tygodnie w Opalenicy

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.