Wynika z tego, że mecze z Sassuolo i Parmą - kończące obecny sezon - będą ostatnimi dla De Rossiego w rzymskim zespole. Jak poinformował klub, piłkarz ma zamiar kontynuować karierę w innym miejscu.

Reklama

"Wszyscy wylejemy łzy, kiedy po raz ostatni założy koszulkę +Giallorossi+ przeciwko Parmie, ale szanujemy jego chęć przedłużenia kariery - nawet jeśli w wieku prawie 36 lat będzie z dala od Rzymu. W imieniu wszystkich w Romie chciałbym podziękować Daniele za jego niewiarygodne poświęcenie dla klubu i zapewnić go, że nasze drzwi pozostaną otwarte, aby mógł powrócić do klubu w nowej roli, kiedy tylko zechce" - podkreślił prezes Romy James Pallotta.

"Od 18 lat Daniele jest bijącym sercem zespołu AS Roma" - dodał.

De Rossi w barwach tego klubu wywalczył m.in. dwukrotnie Puchar Włoch - w 2007 i 2008 roku. Kilka razy był wicemistrzem Italii.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Roma zajmuje szóste miejsce w Serie A i wciąż ma szansę awansu do Ligi Mistrzów. Do czwartej lokaty, dającej takie prawo, traci trzy punkty.

W reprezentacji Włoch De Rossi rozegrał 117 meczów i zdobył 21 bramek. W 2006 roku wywalczył na niemieckich boiskach mistrzostwo świata, a w 2012 - w Polsce i na Ukrainie - wicemistrzostwo Europy.