Negocjacje między klubami trwały cały dzień i zakończyły się tuż przed zamknięciem okna transferowego o północy z wtorku na środę. Potwierdziła to Benfica w wydanym w środę komunikacie.

Poprzednio najdroższym piłkarzem na Wyspach Brytyjskich był reprezentant Anglii Jack Grealish, za którego w 2021 roku Manchester City zapłacił 115 mln euro.

Reklama

Fernandez na mundialu w Katarze

22-letni Fernandez zrobił furorę na ostatnim mundialu w Katarze. Miał swój wkład w zdobycie przez reprezentację Argentyny tytułu mistrza świata, a sam został uznany najlepszym młodym zawodnikiem turnieju. Wystąpił we wszystkich meczach "Albicelestes" i zdobył bramkę w spotkaniu z Meksykiem.

Reklama

Argentyńczyk jest ósmym piłkarzem pozyskanym przez Chelsea w zimowym oknie transferowym. Wcześniej z londyńskim klubem kontrakty podpisali: Mychajło Mudryk, Benoit Badiashile, Noni Madueke, Andrey Santos, David Fofana i Malo Gusto, a Joao Felix został wypożyczony z Atletico Madryt. Wszyscy mają nie więcej niż 23 lata.

Od maja ubiegłego roku, gdy Chelsea przejęła grupa inwestycyjna kierowana przez Amerykanina Todda Boehly'ego i Clearlake Capital, klub przeznaczył na transfery ok. 600 milionów funtów. Nie przekłada się to jednak na wyniki. W tabeli ekstraklasy Chelsea zajmuje dopiero dziesiąte miejsce.