Johaug była bezkonkurencyjna. Najlepszy czas miała już na pierwszym pomiarze po 1,5 km, a później powiększała przewagę. Karlsson była wolniejsza o 54,2 s, a Andersson o 1.06,9.

To 12. złoty medal Johaug w imprezie tej rangi.

Marcisz zajęła 56. miejsce ze stratą 4.22,4 do zwyciężczyni. Na 65. pozycji została sklasyfikowana Karolina Kukuczka - strata 5.30,6.

Therese Johaug awansowała na czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów narciarskich mistrzostw świata.

W zestawieniu prowadzi jej rodaczka Marit Bjoergen, która zakończyła już karierę - 26 medali, w tym 18 złotych.

Najbardziej utytułowanym polskim narciarzem jest Adam Małysz. Skoczek z Wisły cztery razy stanął na najwyższym stopniu podium. Po dwa złote krążki mają jego następcy Kamil Stoch i Dawid Kubacki oraz biegaczka Justyna Kowalczyk.

Do 1980 roku medalista igrzysk olimpijskich otrzymywał jednocześnie medal MŚ.

Klasyfikacja wszech czasów narciarskich mistrzostw świata (medale złote, srebrne, brązowe, lata startów):

1. Marit Bjoergen (Norwegia/biegi) 18 5 3 (2003-17)

2. Jelena Wjalbe (ZSRR/WNP/Rosja/biegi) 14 3 0 (1989-97)