40-letnia Amerykanka, sześciokrotna triumfatorka US Open, stara się zdobyć 24. wielkoszlemowy tytuł i wyrównać rekord Australijki Margaret Court. Swój ostatni turniej Wielkiego Szlema wygrała w styczniu 2017 roku w Australian Open. 28 czerwca odpadła już w pierwszej rundzie Wimbledonu, pokonana przez Francuzkę Harmony Tan.

Reklama

Z kolei 34-letni Djokovic, który triumfował w Wimbledonie, zdobywając 21. tytuł wielkoszlemowy, będzie mógł wystąpić w Nowym Jorku pod warunkiem przyjęcia szczepionki. Nie spełnił go w styczniu w Australii i nie został dopuszczony do startu.

US Open nie wymaga szczepień od zawodników, ale będzie respektować stanowisko rządu amerykańskiego, dotyczące wjazdu do USA osób, które nie są obywatelami amerykańskimi i nie są zaszczepieni - poinformowało Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe (USTA).

W sprawie dopuszczenia do gry w Nowym Jorku Djokovica trwa akcja zbierania podpisów wśród kibiców.

Na tym etapie pandemii nie ma absolutnie żadnego powodu, aby nie pozwolić Djokovicowi na grę w US Open 2022 - napisano w petycji skierowanej do USTA, która w internecie pojawiła się 21 czerwca.

Jej autorzy wzywają rząd USA i kierownictwo USTA do podjęcia działań, które "umożliwią grę najlepszej rakiecie świata". Do tej pory petycję podpisało prawie 12 tysięcy osób.

Serb zapowiadał wielokrotnie, że jest gotowy zrezygnować z gry w turniejach Wielkiego Szlema, jeżeli będzie zmuszany do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Tegoroczny US Open rozpocznie się 29 sierpnia. Tytułów mają bronić Brytyjka Emma Raducanu oraz Rosjanin Daniił Miedwiediew.