W miarę upływu czasu zarysowała się coraz bardziej wyraźna przewaga zespołu z zachodniej Afryki, która była szczególnie wyraźna po zmianie stron. Długo jednak piłkarze Ghany razili nieskutecznością bądź nie byli w stanie sforsować amerykańskiej obrony.

Dopiero w 82. minucie do remisu doprowadził Andre Ayew i wydawało się, że Amerykanie w najlepszym wypadku mogą obronić remis. Zaledwie 4 minuty później Stany Zjednoczone znów jednak prowadziły: John Brooks popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugim meczu grupy G Niemcy wygrały z Portugalią 4:0. W kolejnych meczach, w sobotę Niemcy grają z Ghaną, a w niedzielę USA z Portugalią.

Gol Clinta Dempseya w 29. sekundzie to 5. najszybciej strzelona bramka w historii piłkarskich MŚ; zarazem jest to dwunasty gol w historii mistrzostw strzelony w 1. minucie gry.

W trzecim meczu z Ghaną podczas trzecich kolejnych MŚ Amerykanie po raz pierwszy pokonali Ghanę (w 2006 i 2010 r. Ghana wygrywała z USA właśnie po 2:1).

>>>Ghana - USA 1:2 (0:1). Zobacz gole
Bramki: Andre Ayew (82.) - Clint Dempsey (1.), John Brooks (86.)
Żółte kartki: Mohammed Rabiu (30.), Sulley Muntari (92.) - obaj Ghana
Ghana: Adam Kwarasey - Daniel Opare, John Boye, Jonathan Mensah - Kwadwo Asamoah, Christian Atsu (78. Albert Adomah), Sulley Muntari, Andre Ayew, Mohammed Rabiu (71. Michael Essien) - Asamoah Gyan, Jordan Ayew (59. Kevin Prince Boateng).
USA: Tim Howard - Fabian Johnson, Matt Besler (46. John Brooks), Geoff Cameron, DaMarcus Beasley - Kyle Beckerman, Michael Bradley, Jermaine Jones, Alejandro Bedoya (77. Graham Zusi) - Clint Dempsey, Jozy Altidore (23. Aron Johannsson)
Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja)