Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji. Oba zespoły starały się grać bardzo uważnie, unikając ryzyka, które mogłoby przynieść stratę bramki. Ewidentnych okazji zdobycia gola jednak nie było z żadnej strony. Widoczne było, że rywale darzą się wzajemnym respektem. Przewagę w posiadaniu piłki mieli Koreańczycy.
Po przewie wzrosło tempo gry. I Rosjanie i Koreańczycy zaczęli z większą determinacją dążyć do zdobycia bramki. Jednak skuteczność jednych i drugich wciąż pozostawiała wiele do życzenia. W 68. minucie swego dopięli Koreańczycy. Strzałem z ponad dwudziestu metrów rosyjskiego bramkarza pokonał Keun-Ho Lee wprowadzony na boisko kilkanaście minut wcześniej. Jednak duży błąd w tej sytuacji popełnił Akinfiejew, który nie zdołał złapać piłki. Rosjanie doprowadzili do remisu po sześciu minutach. Po zamieszaniu w polu karnym Kierżakow, który na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej, z bliska trafił do siatki.


Reklama

Dzięki remisowi w meczu z Koreą Południową, Rosjanie przedłużyli serię spotkań bez porażki do 11.

Selekcjoner Rosji Fabio Capello strzelił na MŚ tyle samo goli co… wszyscy jego podopieczni razem wzięci. Wynika to z faktu, że ze składu sprzed 12 lat, kiedy to Sborna ostatni raz grała na Mundialu, pozostał jedynie Aleksandr Kierżakow (zagrał w jednym meczu przez 8 minut). Z kolei dla Capello to trzecie mistrzostwa świata i trzecie z inną reprezentacją. W 1974 roku podczas MŚ w RFN zagrał trzykrotnie w barwach Włoch, strzelając jednego gola (w meczu przeciwko Polsce). Przed czterema laty był selekcjonerem reprezentacji Anglii, z którą dotarł do 1/8 finału mistrzostw.

Aleksander Kierżakow strzelił swojego 26. gola w reprezentacji i tym samym wyrównał rekord ilości zdobytych bramek w historii reprezentacji Rosji (nie uwzględniając dorobku ZSRR), należący do Władimira Bieszczastnycha.

ROSJA - KOREA PŁD. 1:1 (0:0)

Bramki: Kierżakow (74) - Keun-Ho Lee (68)
Żółte kartki: Szatow (49) - Heung-Min Son (13), Sung-Yeung Ki (30), Ja-Cheol Ko (90)

Składy:

Rosja: Igor Akinfiejew - Andriej Jeszczenko, Wasilij Bierezucki, Sergiej Ignaszewicz, Dmitrij Kombarow - Aleksander Samiedow, Wiktor Fajzulin, Denis Głuszakow (72 Igor Denisow), Oleg Szatow (59 Ałan Dzagojew), Jurij Żirkow (71 Aleksandr Kierżakow) - Aleksander Kokorin. Trener: Fabio Capello

Korea Płd.: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Yoon Suk-young, Kim Young-gwon, Hong Jeong-ho (73 Seok-Ho Hwang) - Ki Sung-yeung, Han Kook-young, Lee Chung-yong, Son Heung-min (84 Bo-Kyung Kim), Koo Ja-cheol - Park Chu-young (56 Kuen-Ho Lee). Trener: Myung-Bo Hong

Sędzia:Nestor Pitana (Argentyna)