W pierwszych minutach zaatakowali Kameruńczycy, ale bardzo szybko zostali skarceni przez rywali. W 11. minucie po strzale Ivicy Olica Chorwaci objęli prowadzenie. Od tego momentu piłkarze z Bałkanów zaczęli dominować na boisku. Od 40. minuty ich przewaga jeszcze wzrosła, bo czerwoną kartkę za uderzenie rywala ręką dostał Alexandre Song.

Trzy minuty po przerwie było już 2:0 dla Chorwacji. Tym razem gola zdobył strzałem w krótki róg Ivan Perisić. Chwilę później sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Mario Mandzukic. Chorwacki napastnik poprawił się w 61. minucie zdobywając gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Potem Mandzukić jeszcze raz pokonał Itandje dobijając z bliska strzał Eduardo.

To była szósta z rzędu porażka Kamerunu na mistrzostwach świata.

Kamerun rozegrał 100. mecz na największych seniorskich międzynarodowych imprezach (Mundial, Puchar Konfederacji, mistrzostwa kontynentu).

Chorwaci wygrali pierwszy mecz na MŚ od 2002 roku. Napastnik reprezentacji Chorwacji Ivica Olic jest pierwszym zawodnikiem z tego kraju, który strzelał gole na dwóch Mundialach.

>>>Kamerun - Chorwacja 0:4 (0:1). Zobacz gole
Bramki: Olic (35), Perisic (48), Mandzukic (61, 73)
Żółta karta: Eduardo (89)
Czerwona kartka: Song (40)
Kamerun: Charles Itandje - Benoit Assou Ekotto, Nicholas Nkoulou, Aurelien Chedjou (46 Dany Nounkeu) - Stephane Mbia, Joel Matip, Alexandre Song, Enoh Eyong, Benjamin Moukandjo - Vincent Aboubaker (70 Pierre Webo), Eric Choupo-Moting (75 Edgar Salli). Trener: Volker Finke
Chorwacja: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Danijel Pranjic, Vedran Corluka, Dejan Lovren - Sammir (72 Mateo Kovacic), Ivica Olic (69 Eduardo), Ivan Rakitic, Luka Modric, Ivan Perisic (78 Ante Rebic) - Mario Mandzukic. Trener: Niko Kovac
Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia)