Liderem po 2. kolejkach spotkań w tej grupie jest Kolumbia (6 punktów), przed Wybrzeżem Kości Słoniowej (3 punkty), Japonią (1 punkt) i Grecją (1 punkt).

Reklama

W Natal spotkały się drużyny, które nie mają zbyt dużego doświadczenia związanego z występami w Mistrzostwach Świata. Japonia gra w imprezie tego typu piąty raz, Grecy występują na Mundialu po raz trzeci. Japończycy wygrali na mistrzostwach świata wcześniej pięć spotkań, a Grecy mają na koncie tylko jedno zwycięstwo.

Grający od 38 minuty w dziesiątkę zawodnicy spod Akropolu mogą być zadowoleni z remisu, mimo trudnej sytuacji dopiero drugi raz w historii udało im się zdobyć punkty podczas meczu na Mistrzostwach Świata. Japonia która do tej pory dwa razy wychodziła z grupy na Mundialu, tym razem będzie miała bardzo trudne zadanie, w ostatnim spotkaniu musi wygrać z Kolumbią i liczyć, że Wybrzeże Kości Słoniowej nie pokona Grecji.

>>>Japonia - Grecja 0:0. Zobacz wideo
Japonia: Eiji Kawashima, Atsuto Uchida, Maya Yoshida, Yuto Nagatomo, Yasuyuki Konno, Makoto Hasebe, Hotaru Yamaguchi, Keisuke Honda, Shinji Okazaki, Yoshito Okubo, Yuya Osako (57. Shinji Kagawa).
Grecja: Orestis Karnezis, Vassilis Torosidis, Sokratis Papastathopoulos, Kostas Manolas, Jose Holebas, Yiannis Fetfatzidis (41. Giorgos Karagounis), Kostas Katsouranis, Yiannis Maniatis, Panagiotis Kone (81. Dimitris Salpingidis), Georgios Samaras, Kostas Mitroglou (35. Theofanis Gekas).
Żółte kartki: Makoto Hasebe (Jap), Kostas Katsouranis (Gre), Georgios Samaras (Gre), Vassilis Torosidis (Gre)
Czerwona kartka: (drugą żółta) Kostas Katsouranis (Gre) w 38 minucie.
Sędziował: Joel Aguilar z Salwadoru