Pierwszą bramkę na stadionie Fonte Nova w Salvadorze strzelił Olivier Giroud w 17. minucie spotkania. Minutę później było już 2:0 po golu Blaise Matuidiego. Jeszcze przed przerwą w 40. minucie meczu szwajcarskiego bramkarza pokonał Mathieu Valbuena.

W drugiej połowie bramki dla Francuzów strzelili w 67. minucie Karim Benzema i w 73. minucie Moussa Sissoko. Bramki dla Szwajcarów zdobyli Blerim Dzemaili w 81. minucie i Granit Xhaka w 87. minucie spotkania.

W 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Karim Benzema. To pierwsza niewykorzystana "jedenastka" Francuzów w historii mistrzostw świata.

Gol Oliviera Giroud był setnym strzelonym przez reprezentację Francji w historii swoich występów na mistrzostwach świata.

Spotkanie Szwajcaria - Francja było najbardziej obfite w bramki spośród wszystkich meczów w tym turnieju.

W 72% spotkań podczas tegorocznych MŚ padają więcej niż trzy gole. To najlepszy wynik od 1954 roku.

Licząc od początku maja, Francuzi są najskuteczniejszą reprezentacją na świecie - w pięciu meczach strzelili 21 goli. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmują... Malediwy z dorobkiem 14 bramek.

>>>Szwajcaria - Francja 2:5. Zobacz gole
Bramki: Szwajcaria - Blerim Dzemaili (81. min.), Granit Xhaka (87. min.); Francja - Olivier Giroud (17. min.), Blaise Matuidi (18. min.), Mathieu Valbuena (40. min.), Karim Benzema (67. min.), Moussa Sissoko (73. min.)
Szwajcaria: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen (10' Philippe Senderos), Ricardo Rodríguez, Johan Djourou, Gökhan İnler (kapitan), Admir Mehmedi, Haris Seferović (70' Josip Drmic), Granit Xhaka, Valon Behrami (46' Blerim Dzemaili), Xherdan Shaqiri
Francja: Hugo Lloris (kapitan), Mathieu Debuchy, Raphaël Varane, Mathieu Debuchy, Mamadou Sakho, Yohan Cabaye, Mathieu Valbuena (82' Antoine Griezmann), Olivier Giroud (63' Paul Pogba), Karim Benzema, Blaise Matuidi, Moussa Sissoko (66' Laurent Koscielny)
Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)

Francja ma 6 punktów i jest liderem grupy E. Trzy punkty ma reprezentacja Szwajcarii. O północy czasu polskiego rozegrany zostanie drugi mecz grupy E, w którym Ekwador zagra z Hondurasem.
Tabela:

M P Z S
1. Francja 2 6 8 2
2. Szwajcaria 2 3 4 6
3. Ekwador 1 0 1 2
4. Honduras 1 0 0 3
M - rozegrane mecze, P - zdobyte punkty, Z - bramki zdobyte, S - bramki stracone