W meczu drugiej kolejki grupy G na piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii Niemcy zremisowali z Ghaną 2:2 (0:0). Bramki dla Niemiec zdobyli Mario Goetze w 51. i Miroslav Klose w 71. minucie. Gole dla Ghany padły po strzałach Andrew Ayewa (54) i Asamoaha Gyana (63).

Pierwsza połowa, choć emocjonująca, nie przyniosła bramek. Oba zespoły miały sytuacje, jednak zabrakło skuteczności. Przewagę w posiadaniu piłki mieli Niemcy, ale spotkanie było dosyć wyrównane.

Niemcy objęli prowadzenie w 51 minucie. Po dośrodkowaniu Thomasa Muellera Mario Gotze, mimo, że nieczysto trafił głową w piłkę pokonał bramkarza Ghany. Odpowiedź piłkarzy z Afryki była błyskawiczna. Trzy minuty później strzałem głową po zagraniu Harrisona Affula popisał się Andrew Ayew doprowadzając do remisu. Piłkarze Ghany poszli za ciosem i w 63. minucie objęli prowadzenie po golu Gyana. Jednak Niemcy nie złożyli broni i w 71. minucie wyrównał Miroslav Klose. To był jego pierwszy kontakt z piłką.

Miroslav Klose zdobył swoją 15. bramkę na mistrzostwach świata i tym samym, wspólnie z Ronaldo, jest najlepszym strzelcem w historii tej imprezy. Był to też 70. gol Klosego w reprezentacji Niemiec. 100. spotkanie w reprezentacji Niemiec rozegrał Per Mertesacker.

Asamoah Gyan, strzelając gola w meczu z Niemcami, stał się ex-eaquo z Rogerem Millą najlepszym afrykańskim strzelcem w historii mundiali - obydwaj gracze mają na koncie po 5 goli.

To był 800. mecz w historii MŚ.

Niemcy mają cztery, Ghana - jeden punkt. W drugim meczu tej grupy w niedzielę Portugalia zagra z USA.

>>>Niemcy - Ghana 2:2 (0:0). Zobacz gole
Bramki: Goetze (51), Klose (71) - Ayew (54), Gyan (63)
Żółta kartka: Ali Muntari (90)
Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng (46 Shkodran Mustafi), Mats Hummels, Per Mertesacker, Benedikt Hoewedes - Sami Khedira (70 Bastian Schweinsteiger), Philip Lahm - Toni Kroos, Mesut Ozil, Mario Goetze (69 Miroslav Klose) - Thomas Mueller. Trener: Joachim Loew
Ghana: Fatawu Dauda - Harrison Afful, John Boye, Jonathan Mensah - Kwadwo Asamoah, Christian Atsu (72 Mubarak Wakaso), Sulley Muntari, Andre Ayew, Mohamed Rabiu (78 Emmanuel Agyemang-Badu) - Asamoah Gyan, Kevin-Prince Boateng (52 Jordan Ayew). Trener: Kwesi Appiah.
Sędzia: Meira Ricci (Brazylia)