Algierczycy już do przerwy rozstrzygnęli losy spotkania strzelając trzy gole. Rozpoczął Slimani w 26 minucie, który strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. Dwie minuty później wynik podwyższył Halliche po strzale głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Trzeciego gola strzelił w 38 minucie Djabou, który zwiódł obrońcę i bez problemów trafił do siatki.

W drugiej połowie na 1:3 w zamieszaniu podbramkowym strzelił w 50 min. Heung-Min Son. Algierczycy odpowiedzieli golem Brahimiego, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik meczu ustalił w 72 min. Ja-Chel Koo.

Korea nie wygrała piątego spotkania z rzędu na MŚ (ostatni triumf - 2010). Był to trzydziesty mecz tej reprezentacji na mistrzostwach świata.

Algierczycy po raz pierwszy od 32 lat wygrali mecz na Mundialu - 24 czerwca 1982 roku pokonali Chile 3:2.

Algieria jest pierwszą w historii afrykańską drużyną, która w jednym meczu MŚ strzeliła 4 gole.

>>>Korea Płd. - Algieria 2:4 (0:3). Zobacz gole
Bramki: Heung-Min Son (50), Ja-Cheol Koo (72) - Slimani (26), Halliche (28), Djabou (38), Brahimi (62)
Żółte kartki: Yong Lee (54), Kook-Young Han (69) - Bougherra (67)
Korea Płd.: Jung Sung-ryong - Lee Yong, Yoon Suk-young, Kim Young-gwon, Hong Jeong-ho - Ki Sung-yeung, Han Kook-young (78 Dong-Won Ji), Lee Chung-yong (64 Keun-Ho Lee), Son Heung-min, Koo Ja-cheol - Park Chu-young (57 Shin-Wook Kim). Trener: Myung-Bo Hong
Algieria: Rais Mbolhi - Madjid Bougherra (89 Esseid Belkalem), Rafik Halliche, Djamel Mesbah, Carl Medjani, Aissa Mandi - Nabil Bentaleb, Sofiane Feghouli, Yacine Brahimi (77 Mehdi Lacen) - Islam Slimani, Abdelmoume Djabou (73 Nabil Ghilas). Trener: Vahid Halilhodzic
Sędzia: Wilmar Roldan (Kolumbia)