Po pierwszej połowie spotkania na stadionie Arena Amazonia w Manaus prowadziła reprezentacja Portugalii - już w 5. minucie gola na 1:0 strzelił Nani. Po przerwie Amerykanom udało się wyrównać po golu Jermaine'a Jonesa w 64. minucie. Prowadzenie reprezentacji USA dał w 81. minucie Clint Dempsey. W doliczonym czasie meczu wyrównującego gola dla Portugalii strzelił Silvestre Varela.

Gol Jermaine'a Jonesa był dokładnie 2300. bramką w historii mistrzostw świata. Warto wspomnieć, że gol numer 1800 również padł w meczu Portugalia-USA, tyle że w 2002 roku.

W meczach Amerykanów jeszcze dwukrotnie padały jubileuszowe trafienia, oba dla drużyn przeciwnych - setne (Włocha Angelo Schiavo w 1934) i1700. (Jugosłowianina Slobodana Komljenovicia w 1998 roku).

Liderem tabeli grupy G są Niemcy, którzy mają cztery punkty - tyle samo co Amerykanie, którzy zajmują drugie miejsce. Po jednym punkcie mają Ghana i Portugalia.

>>>USA - Portugalia 2:2 (0:1). Zobacz gole
Bramki: Jermaine Jones (64'), Clint Dempsey (81') - Nani (5'), Silvestre Varela (90+5')
Żółte kartki: Jermaine Jones (75')
USA: Tim Howard - Fabian Johnson, Matt Besler, Geoff Cameron, DaMarcus Beasley, Kyle Beckerman, Michael Bradley, Jermaine Jones, Graham Zusi (90+2' Omar Gonzalez), Alejandro Bedoya (72' DeAndre Yedlin), Clint Dempsey (87' Chris Wondolowski). Trener: Jurgen Klinsmann
Portugalia: Beto - Joao Pereira, Ricardo Costa, Bruno Alves, Andre Almeida (46' William Carvalho), Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles (69' Silvestre Varela), Cristiano Ronaldo, Helder Postiga (16' Eder), Nani. Trener: Paulo Bento
Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)