W 65. minucie uzbecki sędzia Irmatow nie dostrzegł ewidentnego zagrania ręką w polu karnym Darijo Śrny, w tej sytuacji należał się drużynie Meksyku rzut karny.

W 72. minucie Meksykanie zdobyli pierwszego gola - chorwackiego bramkarza pokonał Rafael Marquez, który wykorzystał dośrodkowanie Hectora Herrery z rzutu rożnego.

Trzy minuty później Andres Guardado podwyższył na 2:0, dla pomocnika niemieckiego Bayeru Leverkusen to pierwsze trafienie w reprezentacji, a rozgrywał swój 107 mecz w barwach narodowych.

W 82. minucie Meksykanie trafili po raz trzeci - Javier Hernandez zdobył gola głową, wcześniej strzelec drugiego gola wrzucał piłkę z rzutu rożnego, a strzelec pierwszego to podanie przedłużył.

Trzy minuty przed końcem meczu Ivan Perisić uzyskał honorowego gola dla Chorwacji.

W 89. minucie czerwoną kartkę za niebezpieczny faul otrzymał chorwacki pomocnik Ante Rebić.

Wygrana nad „Hrvatską” dała „El Tri”, czyli zespołowi Meksyku, awans do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie.

>>>Chorwacja - Meksyk 1:3 (0:0). Zobacz gole
Bramki: Ivan Perisić (87. min.) - Rafael Marquez (72. min.), Andres Guardado (75. min.), Javier Hernandez (82. min.)
Żółte kartki: Ivan Rakitić (Chorwacja) - Rafael Marquez, Jose Vasquez (obaj Meksyk)
Czerwona kartka: Ante Rebić (Chorwacja, 89. min.)
Sędziował: Rawszan Irmatow (Uzbekistan)
Widzów: 41.212
Chorwacja: Stipe Pletikosa, Sime Vrsaljko (58, Mateo Kovacić), Dejan Lovren, Vedran Ćorluka, Danijel Pranjić (74, Nikica Jelavić), Luka Modrić, Ivan Rakitić, Ivan Perisić, Darijo Śrna, Ivica Olić (69, Ante Rebić), Mario Mandzukić
Meksyk: Guillermo Ochoa, Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno, Miguel Layun, Jose Juan Vazquez, Hector Herrera, Andres Guardado, Giovani dos Santos (62, Javier Hernandez), Oribe Peralta (79, Carlos Pena)

W 1/8 finału Brazylijczycy zmierzą się z drugim zespołem grupy B - Chile. Mecz zostanie rozegrany 28 czerwca w sobotę, w Belo Horizonte. Dzień później w Fortalezie rywalem zespołu Meksyku będzie najlepsza w grupie B Holandia.