Od początku mecz toczył się w szybkim tempie i obfitował w bramkowe sytuacje. Jednak więcej groźnych okazji mieli gospodarze. Fred trafił w boczną siatkę, Ochoa obronił strzał głową Neymara przy słupku, potem Neymar znów próbował zaskoczyć bramkarza "główką", ale piłka nie minęła linii bramkowej całym obwodem.

Na początku drugiej polowy nadal atakowali głównie Brazylijczycy, ale po kilkunastu minutach nieco zwolnili grę. Do częstszych ataków ruszyli Meksykanie, ale najczęściej ich strzały mijały światło bramki. Pięć minut przed końcem, po dośrodkowaniu, Thiago Silva z pięciu metrów uderzył głową ale Ochoa fantastycznie obronił. Bramkarz Meksyku to jeden z bohaterów meczu.

Po raz pierwszy w historii Brazylia NIE WYGRAŁA podczas Mundialu z zespołem spoza Europy i Ameryki Południowej. Do tej pory Canarinhos wygrali 17 takich spotkań, a ich bilans bramkowy wynosił 50-5.
Zakończyła się też świetna passa Brazylijczyków w ostatnich meczach - od września ubiegłego roku wygrali 10 spotkań z rzędu.

>>>Brazylia - Meksyk 0:0. Zobacz wideo
Żółte kartki: Ramires (45), Silva (79) - Aguilar (59), Vazquez (62)
Brazylia: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, Marcelo, David Luiz - Paulinho, Ramires (46 Bernard), Oscar (84 Willian), Luiz Gustavo - Fred (68 Jo), Neymar. Trener: Luiz Felipe Scolari
Meksyk: Guillermo Ochoa - Miguel Layun, Rafael Marquez, Francisco Rodriguez, Hector Moreno - Paul Aguilar, , Andres Guardado, Hector Herrera (76 Marco Fabian), Jose Vazquez - Oribe Peralta (73 Javier Hernandez), Giovanni Dos Santos (84 Raul Jimenez). Trener: Miguel Herrera
Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)
Widzów: 60 342