Komisja dyscyplinarna FIFA ma prawo ukarać zawodnika dyskwalifikacją na podstawie zapisu wideo. Do podobnego zdarzenia doszło w 1994 roku kiedy Włoch Mauro Tassotti złamał łokciem nos Hiszpanowi - Luisowi Enrique w ćwierćfinale turnieju. Węgierski sędzia Sandor Puhl nie zauważył sytuacji, ale po analizie zapisu włoski piłkarz został zawieszony na 8 spotkań i nie zagrał już w półfinale i finale mistrzostwach świata.

Reklama

Luis Suarez już wcześniej gryzł rywali, w 2010 roku, grając w Ajaksie Amsterdam, pogryzł zawodnika PSV Eindhoven Otmana Bakkala, przez co holenderskie media okrzyknęły go "Kanibalem z Ajaksu" i "Drakulą". Po tym zdarzeniu został zawieszony na 7 meczów ligowych.

PAP/EPA / EMILIO LAVANDEIRA JR

W 2013 roku już jako piłkarz Liverpoolu w meczu ligowym ugryzł Serba Branislava Ivanovica z Chelsea Londyn i został ukarany dyskwalifikacją na 10 spotkań.
Biorąc pod uwagę surowość dotychczasowych kar i fakt, że zachowanie we wtorkowym meczu mistrzostw świata nosi znamiona recydywy Suarez nie zagra już raczej na mistrzostwach świata w Brazylii.