Szczypiorniści z Ameryki tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku naszej reprezentacji. Do przerwy było tylko 15:13 dla "biało-czerwonych". Jednak w drugiej części gry "orły Wenty" pokazały klasę. Po efektownej i koncertowej grze rozbili Chilijczyków. Mecz zakończył się ich wysoką wygraną 38:23.

Po trzech meczach mamy komplet punktów. Przed nami jeszcze dwa mecze grupowe. We wtorek zagramy z Koreą Płd., a w czwartek z reprezentacją gospodarzy turnieju - Szwecją.

Polska - Chile 38:23

60. min. - Gol Roińskiego i mecz kończy się naszym zwycięstwem 38:23.

59. min. - Na gola Martineza odpowiadamy bramką Rosińskiego.

57. min. - Trwa koncertowa gra "biało-czerwonych". Zdobywamy trzy gole z rzędu i prowadzimy już 36:22.

55. min. - Po chwili Zaremba się rehabilituje i jest 33:22.

54. min. - Kolejny przechwyt Polaków, ale Zaremba marnuje okazję. Nie myli się za to Oneto.

53. min. - Kara dla Jureckiego. Nadal prowadzimy 31:21. Przechwyt Zaremby i gol Kuchczńskiego. Jest 32:21.

49. min. - Karny dla Chile. Wyszomirski pokonany. Odpowiadamy golem Rosińskiego. 30:19 dla Polski.

48. min. - Na dwanaście minut przed końcem prowadzimy 29:18.

45. min. - Przechwyt Jurkiewicza. Gol Tkaczyka.

44. min. - Wyszomirski broni rut Salinasa. Tłuczyński natomiast się nie myli 26:17.

42. min. - Jurecki po podaniu Jurasika zdobywa 25. bramkę dla Polski.

41. min. - Rzut karny dla rywali. Wyszomirski broni!

40. min. - Teraz odpowiadamy trzema golami z rzędu i jest 24:17.

38. min. - Chilijczycy rzucają trzy ramki z rzędu robi się 21:17.

37. min. - Tkaczyk zdobywa gola, ale po chwili kara dla Jurkiewicza. Gramy w 5. przeciwko 7. rywalom i o dziwo zdobywamy gola. Jest 21:14.

36. min. - Kara da Jureckiego. Błąd rywali którzy tracą piłkę

35. min. - Wyszomirski znów broni. Tomczak pokonuje bramkarza rywali.

34. min. - Broni Wyszomirski, a do siatki rywali trafia Tkaczyk i jest już 18:14 nas.

33. min. - Kolejny przechwyt. Tym razem skutecznie akcję kończy Tomczak.

32. min. - Przechwyt i gol Jurasika.

31. min. - Drugą część meczu zaczęli Chilijczycy. Niestety od gola. My za to nie trafiamy.

30. min. - Koniec pierwszej połowy. 15:13 dla Polaków.

29. min. - Przechwyt Jurkewicza. Kontrę kończy Tomczak. Po chwili znów przechwyt Jurkiewicza i gol Tkaczyka. Prowadzimy 15: 13.

28. min. - Karny dla Polski. Tomczak... nie ma!

26. min. - Rzut karny dla rywali... gol. Po 13:13.

25. min. - Do siatki rywali trafia Jaszka.

24. min. - Chilijczycy nie marnują okazji do wyrównania.

22 min. - Przy się 12:10 kara dla Siódmiaka. Martinez pokonuje Szmala.

21. min. - Wreszcie trafia Lijewski.

20. min. - Marnujemy trzy akcje a rywale zmniejszają stratę do dwóch goli 11:9

19. min. - Jaszka trafia w bramkarza. Salinas zdobywa 8gola dla rywali.

18. min. - Feutchmann pokonuje Szmala. Ale nadal nasza przewaga jest spora 11:7.

16. min. - Chilijczycy trafiają w słupek.My odpowiadamy gole Bieleckiego

15. min. - Chilijczycy gubią piłkę. Siódmiak podaje do Jurasika i gol. trener rywali prosi o czas.

14. min. - Szmal znów broni. Szybko podaje do Jurasika, a ten pokonuje golkipera rywali.

13. min. - Rzut karny dla Polski. Tłuczyński... gol! Jest 8:6.

12. min. - Kara dla jednego z rywali. Gramy w przewadze.

10. min. - Szal broni, a Jurasik trafia trzeci raz z rzędu. Jest 7:5 dla nas.

9. min. - Znów gol Jurasika.

8. min. - Jurasik daje am prowadzenie. Erwin Futchmann znów doprowadza do remisu.

7. min. - Tracimy dwa gole z rzędu i jest remis 4:4.

6. min. - Szal broni rzut Sainasa.Szybka kontra i Jurasik trafia w słupek. Rywale popełniają faul w ataku. Znów mamy piłkę. Akcję golem kończy Jurecki.

5. min. - Bielecki do Jureckiego i gol.

4. min. - Rzut karny dla Chile. Szmal broni!!!

3. min. - Jaszka dostał podanie od Tłuczyńskiego i trafia.

2. min. - Szmal broni rzut Martineza. Kontra i trafia Tłuczyński. Wyrównuje Salinas.

1. min. - Zaczęli Polacy. Pierwsza akcja i broni bramkarz rywali. Zatrzymany Ljewski.

Przed meczem:

Poniedziałkowi rywale podopiecznych Bogdana Wenty debiutują na mistrzostwach świata. Jak na razie na swoim koncie mają dwie porażki. Najpierw w meczu otwierającym turniej w Szwecji gładko ulegli ekipie gospodarzy. W kolejnym pojedynku zostali rozgromieni przez Koreę Płd. Azjaci wygrali różnicą aż piętnastu goli.

Dlatego faworyt dzisiejszego spotkania jest tylko jeden. Teoretycznie "biało-czerwoni" powinni odnieść łatwe i efektowne zwycięstwo. Jednak jak już się przekonaliśmy w praktyce, nasi szczypiorniści na tym turnieju męczą się nawet z dużo słabszymi przeciwnikami.

Dodatkowo w składzie Polaków zabraknie Michała Jureckiego. Zawodnik doznał kontuzji w meczu z Argentyną, która wyeliminowała go z dalszej części mistrzostw.