Polaka, wicelidera cyklu CCT, czekają jeszcze mecze z sześcioma rywalami.

Reklama

Poniedziałkową rywalizację 24-letni arcymistrz z Wieliczki jako jedyny zakończył już po trzech partiach (15 minut plus 10 sekund), wygrywając z pięć lat młodszym, ósmym szachistą Stanów Zjednoczonych dwie partie czarnymi i jedną białymi.

W pozostałych meczach pierwszej rundy lider klasyfikacji generalnej CCT, mistrz świata Norweg Magnus Carlsen pokonał Holendra Anisha Giriego 3:1, reprezentant USA Levon Aronian wygrał z mieszkającym w tym kraju Wietnamczykiem Liem Quang Le 2,5:1,5 i w najciekawszym tego dnia pojedynku młodych talentów 16-letni Hindus Rameshbabu Praggnanandhaa również 2,5:1,5 zwyciężył trzy lata starszego reprezentanta Francji Alirezję Firouzję.

Czwórka zwycięzców otrzymała po trzy punkty i 7,5 tys. dol. premii. Pokonani pozostają z zerowym kontem.

Reklama

W turnieju odbywającym się w Eden Roc Miami Beach Hotel na Florydzie ośmiu uczestników rozegra siedem rund czteropartiowych meczów systemem każdy z każdym.

We wtorek Duda zmierzy się z Aronianem, a w kolejnych dniach z Le, Firouzją, Carlsenem, Praggnanandhaą i Girim. Turniej zakończy się w niedzielę.

Tegoroczna edycja Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowej Ligi Mistrzów, z sumą nagród 1,6 mln dolarów, składa się z dziewięciu imprez. Cały cykl zakończy się 20 listopada i po raz drugi wyłoni najlepszego szachistę sezonu w rywalizacji online.