Sposobem Algierczyków na szybkość i zwinność pomocnika Liverpoolu Sadio Mane oraz jego kolegów była... siła fizyczna. "Lisy Pustyni" nie zostawiały Senegalczykom miejsca na boisku i odbierały im chęć do gry faulami lub interwencjami na granicy przepisów. Jedyną bramkę zdobył Youcef Belaili na początku drugiej połowy.

W 72. minucie wydawało się, że Mane był faulowany w polu karnym rywali, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Algieria prowadzi w tabeli z sześcioma punktami. Senegal ma trzy, natomiast Kenia i Tanzania, które zmierzą się o 21, na razie punktów nie zdobyli.

W czwartek dokończono również rywalizację w drugiej kolejce grupy B. Debiutujący w Pucharze Narodów Afryki Madagaskar pokonał Burundi 1:0 i umocnił się na drugim miejscu z czterema punktami. W środę Nigeria takim samym wynikiem wygrała z Gwineą.

W tegorocznym Pucharze Narodów Afryki po raz pierwszy startują 24 zespoły podzielone na sześć grup po cztery. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup oraz cztery z trzecich lokat. Faza grupowa zakończy się we wtorek, a finał zaplanowano na 19 lipca w Kairze.