Na stadionie w Ismailii Tunezyjczycy mogli wywalczyć awans bez dodatkowych 30 minut i karnych. W 73. minucie objęli prowadzenie po precyzyjnym strzale Tahy Khenissiego. W 90. minucie opuścił on boisko, a zastąpił go Rami Bedoui, który dwie minuty później zdobył... samobójczą bramkę.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W konkursie karnych piłkarze Tunezji byli bezbłędni, zwyciężając 5-4. Z 11 metrów pomylił się w trzeciej serii napastnik Leeds United Caleb Ekuban.

W poniedziałek awans wywalczyło także Wybrzeże Kości Słoniowej, pokonując w Suezie Mali 1:0.

W ćwierćfinale rywalem "Słoni" będzie Algieria, Tunezja zagra z Madagaskarem, Benin z Senegalem, a Nigeria z RPA. Mecze tej fazy odbędą się w środę i czwartek. Finał zaplanowano na 19 lipca.