Smuda zastąpi na tym stanowisku Przemysława Cecherza, który dość niespodziewanie został zwolniony 2 czerwca. Decyzja ta była zaskakująca, a drużynę do końca obecnego sezonu poprowadzi jego asystent Rafał Jędraszczyk.

Reklama

Wieczysta, to dzielnicowy klub, w który zainwestował krakowski biznesmen Wojciech Kwiecień. Obecnie jest liderem grupy II krakowskiej klasy okręgowej i ma praktycznie zapewniony awans do IV ligi. Drużyna ta w 23 meczach tego sezonu odniosła 23 zwycięstwa notując imponujący bilans bramkowy – 181:6.

W Wieczystej występuje trzech byłych reprezentantów Polski: Sławomir Peszko, Radosław Majewski i bramkarz Michał Miśkiewicz, a od przyszłego sezonu zespół zasili Łukasz Burliga, znany z występów w: Wiśle Kraków, Ruchu Chorzów i Jagiellonii Białystok.

Powrót po dwóch latach

72-letni Smuda jako trener ostatnio pracował w drugoligowym wówczas Górniku Łęczna, z którego został zwolniony w kwietniu 2019 roku.

Reklama

Krakowski szkoleniowiec ma w swoim dorobku trzy tytuły mistrza Polski z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków. Z tym pierwszym klubem wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w 1996 roku. W latach 2009-12 Smuda był trenerem pierwszej reprezentacji, którą prowadził podczas rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie mistrzostw Europy.