To miał być zaszczyt gościć tego gwiazdora Barcelony na naszym stadionie narodowym Torsvoellin i wielkie wydarzenie dla naszych piłkarzy i kibiców, lecz teraz po informacji o jego kontuzji wszyscy jesteśmy zawiedzeni - skomentowała lokalna telewizja Kringvarp.

Dodano, że "w tej grupie Lewandowski jest jedyną wielką gwiazda, która miała się u nas pojawić".

W tej grupie jedynym piłkarzem światowego formatu jest Robert Lewandowski, który strzelił nam dwie bramki w Warszawie, wygrał mecz i liczyliśmy, że obejrzymy go teraz w akcji na żywo i z bliska na naszym terenie. Niestety jest kontuzjowany i nie przyjedzie... wielka szkoda - napisano na portalu in.fo.

Lewandowski doznał urazu w środę po interwencji jednego z graczy Porto w 21. minucie spotkania Ligi Mistrzów w Portugalii, wygranego przez "Dumę Katalonii" 1:0. Początkowo próbował grać dalej, ale w 34. minucie musiał zostać zmieniony. Okazało się, że ma skręcony staw skokowy i nie pojawi się na zgrupowaniu kadry przygotowującej się do meczów z Wyspami Owczymi (12.10.) i Mołdawią (15.10.).