Lewandowski nie zagrał w pierwszym spotkaniu naszej kadry na Euro 2024. Napastnika Barcelony z udziału w pojedynku z Holandią wyeliminowała kontuzja.

Lewandowski zajmie miejsce Buksy?

Jego miejsce w ataku zajął Adam Buksa i według wielu obserwatorów był najlepszym zawodnikiem w biało-czerwonych barwach. Swój dobry występ podkreślił strzelonym golem.

Reklama

Według Tomasz Włodarczyk i Łukasz Wiśniowski z portalu Meczyki.pl dla piłkarza Antalyasporu zabraknie miejsca w składzie na mecz z Austrią. Zajmie je powracający po kontuzji Lewandowski.

Boniek nie zgadza się z dziennikarzami

Takie przewidywania wyśmiał Boniek. Brawo, najlepszego z pierwszego meczu posadziliście na ławce… - skomentował były prezes PZPN.

Według wspomnianych dziennikarzy wyjściowy skład Polaków na piątkowy mecz będzie wyglądał następująco: Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Nicola Zalewski, Przemysław Frankowski - Bartosz Slisz, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Kacper Urbański - Robert Lewandowski.

O ile z większością wyborów trudno się nie zgodzić, to bardziej prawdopodobne wydaje się, że to Buksa rozpocznie mecz obok Lewandowskiego niż Urbański. Silniejszy i lepiej zbudowany Buksa powinien sobie lepiej radzić w pojedynkach z agresywnie i twardo grającymi Austriakami.