Probierz na Euro 2024 zabrał czterech bramkarzy, ale tylko trzech z nich zostało zgłoszonych do rywalizacji w mistrzostwach Europy. Mateusz Kochalski do Niemiec pojechał tylko jako zawodnik, który pomagał w treningach.

Szczęsny w dwóch meczach puścił pięć bramek

Oprócz Szczęsnego w kadrze znaleźli się jeszcze Łukasz Skorupski i Marcin Bułka. Od dawna było wiadomo, że numerem jeden na Euro 2024 będzie Szczęsny. Tylko kontuzja mogła go pozbawić bluzy z numerem jeden.

Reklama

Bramkarz Juventusu Turyn bronił w przegranych meczach z Holandią i Austrią. Łącznie na Euro 2024 musiał pięć razy wyjmować piłkę z siatki, ale gdyby nie on to biało-czerwoni oba spotkania skończyliby z jeszcze gorszym bilansem bramkowym.

Z Francją biało-czerwoni zagrają o honor

Po meczu "otwarcia" (z Holandią) i meczu "o wszystko" (z Austrią) naszym orłom pozostał tylko mecz "o honor" (z Francją). We wtorek Probierz pozwoli odpocząć Szczęsnemu. Kto zajmie jego miejsce?

Wszystko wskazuje, że w pojedynku z "Trójkolorowymi" od pierwszej minuty w polskiej bramce będzie stał Łukasz Skorupski. Golkiper włoskiej Bologny jest bardziej doświadczony od Marcina Bułki. Ponadto dostał swoją szansę w towarzyskim mecz z Ukrainą. Mecz z Francją będzie dla niego pewnego rodzaju nagrodą za pracę.