W wywiadzie dla niemieckiej telewizji NTV Petit ocenił, że Mbappe "nie bierze na siebie wystarczającej odpowiedzialności na boisku". Zauważył, że nowy piłkarz Realu Madryt "nie jest w dobrej formie od początku mistrzostw Europy, ani w dobrej kondycji fizycznej" i że "boli go złamany nos".

Reklama

Petit krytykuje, ale też wierzy w Mbappe

Petit uznał, że w ćwierćfinałowym meczu z Portugalią (0:0, karne 5-3) Mbappe powinien zostać zmieniony "najpóźniej po godzinie".

Mimo tej krytyki 53-letni Petit wyraził nadzieję, że Mbappe "nagle eksploduje w półfinale". Zagra tylko dlatego, że rywalem jest Hiszpania. Inaczej zostawiłbym go na ławce rezerwowych – podsumował mistrz świata z 1998 roku.

Hiszpanie faworytem do wygrania Euro 2024

Na Euro 2024 Hiszpania prezentuje się bardzo dobrze - dotarła do półfinału z kompletem zwycięstw i w atrakcyjnym stylu, z bilansem bramek 11-2, natomiast Francja w pięciu meczach zdobyła trzy gole: dwa razy zwyciężyła po 1:0 po samobójczych trafieniach rywali, a w meczu z Polską (1:1) rzut karny wykorzystał Mbappe. Kapitan reprezentacji w pierwszym spotkaniu z Austrią (1:0) złamał nos i od tego czasu występuje w masce ochronnej.

Spotkanie w Monachium, które sędziować będzie Słoweniec Slavko Vincic, rozpocznie się o godzinie 21.