Wielkich niespodzianek, a tym bardziej sensacyjnych nominacji do gry w kadrze na Euro 2016 nie zależy się spodziewać. Nawałka postawi na ludzi sprawdzonych. Z dużym prawdopodobieństwem można już teraz przewidzieć jaką "11" pole do boju nasz selekcjoner w pierwszym meczu na turnieju we Francji.

Reklama

Naszej bramki na mistrzostwach Europy strzegł będzie Łukasz Fabiański. Jego zmiennikiem będzie Wojciech Szczęsny. O trzecim golkiperem będzie Artur Boruc.

W obronie też już wszystko jest niemal jasne. Na prawej stronie pewniakiem jest Łukasz Piszczek, a jego rywalem do miejsca w składzie Artur Jędrzejczyk. O miejsce na środku bloku defensywnego obok Kamila Glika walczyć będą Michal Pazdan i Bartosz Salamon. Lewą flankę zabezpieczy Maciej Rybus, a jego zmiennikiem będzie Jakub Wawrzyniak.

W drugiej linii pewniakiem jest Grzegorz Krychowiak. Oprócz niego bilety do Francji powinni dostać Piotr Zieliński, Tomasz Jodłowiec i ulubieniec Nawałki - Krzysztof Mączyński.

Mecz z Finlandią dał odpowiedź naszemu selekcjonerowi, na których skrzydłowych postawić na Euro 2016. Nawałka zabierze do Francji Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego, Pawła Wszołka i Bartosza Kapustkę.

W ataku niekwestionowaną pozycję mają Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Pozostaje tylko pytanie, kto będzie trzecim napastnikiem? W tym przypadku wielkiego wyboru nie ma. Z powodu braku konkurencji - to miejsce zajmie Łukasz Teodorczyk.

Tak więc 21 z 23 miejsc w kadrze Nawałki na Euro jest już zajętych. Pozostają tylko dwa bilety do Francji. Wolne miejsce jest jeszcze na środku obrony i w pomocy. Kto je zajmie? Czwartym stoperem może być kto z trójki: Thiago Cionek, Łukasz Szukała. Igor Lewczuk. Natomiast w drugiej linii selekcjoner prawdopodobnie dokona wyboru pomiędzy Karolem Linettym, a Filipem Starzyńskim.