Mamy zgodę UEFA na sublicencję od Polsatu pakietu najważniejszych meczów Euro 2016. Jedenaście spotkań pokaże Telewizja Polska w programie pierwszym. Będą to wszystkie mecze reprezentacji Polski, w tym otwarcia, dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały i finał - powiedział prezes TVP Jacek Kurski. Szef publicznej telewizji wierzy w sukces polskich piłkarzy.

Reklama

Teraz już wszystko w ich nogach i głowach. Mamy najlepszą drużynę od lat, świetnych zawodników. Jeśli wszystko wypali, możemy mieć wielkie narodowe święto - dodał. Biało-czerwoni we Francji zmierzą się w fazie grupowej z Irlandią Płn (12 czerwca), mistrzami świata Niemcami (16 czerwca) i Ukrainą (21 czerwca).

W poprzednim tygodniu Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa medialne do najważniejszych wydarzeń piłkarskich w latach 2018–2022, w tym eliminacji i samego turnieju mistrzostw Europy 2020, eliminacji mistrzostw świata 2022 oraz dwóch cyklach nowo utworzonych rozgrywek UEFA – Ligi Narodów 2019 i 2022. Już wcześniej TVP zapewniła sobie prawa do turniejów finałowych MŚ w Rosji (2018) i Katarze (2022). Prawa telewizyjne do Euro 2016 dotychczas należały tylko do Polsatu, który może pokazać wszystkie spotkania.